بروزرسانی شده در تاریخ: ۱۴۰۰/۰۴/۰۱

از بخش های گردشگری و تفریحی استانهای شمالی، می توان به پارک جنگلی نمک آبرود و طبیعت بکر و ارگانیک اشاره کرد که در زمان های مختلف سال زیبایی و تازگی منحصر به فردی دارند. یکی از این بخش ها پارک جنگلی نمک آبرود است که هم اکنون تحت عنوان ناحیه توریسم پذیر استان مازندران شناخته می شود.

پارک جنگلی نمک آبرود از بیش از ۲۰۰ هکتار مساحت برخوردار است و نظیر بقیه پارک‌های جنگلی، فضای سبز انبوهی را در خویش جای داده است. گونه‌های متفاوت گیاهان شمشاد، توسکا، ملج و افرا از جمله این فضای سبز می‌باشند. قدمت طبیعت شمشاد این بوستان بیش تر از ۷۰۰ سال برآورد شده است.
شهر توریستی نمک آبرود که در دوازده کیلومتری غرب چالوس واقع شده قسمتی از اراضی حیطه را با وسعت تقریبی ۶۵۰ هکتار در بر می گیرد. حد شمالی پارک جنگلی نمک آبرود را اراضی دریای خزر و حد جنوبی آن را ارتفاعات مدوبن ( از ارتفاعات سلسله جبال البرز ) تشکیل داده است.

منابع و امکانات پارک جنگلی نمک آبرود

شهرک توریستی نمک آبرود ار لحاظ منابع ارگانیک نظیر دریا و سواحل مضاعف زیبا و مطلوب، جلگه شالیزارهای راز سبز و کوههای پوشیده از گیاهان متنوع و هماهنگی این عامل ها با یکدیگر و از طرفی دیگر برخورداری از امکاناتی مثل تله کابین، رستوران پایین و بالای کوه، کافی شاپ، هتل پنچ ستاره، فروشگاههای متفاوت، دریاچه، ویلاها، پیست دوچرخه سواری، فضاهای پارک شکل با امکانات رفاهی در جمهوری اسلامی ایران بی سابقه است.

پارک جنگلی نمک‌ آبرود با طبیعت بکر و وحشى، ضمن نگهداری سیستم‌ هاى اکولوژیکى تحت عنوان یکى از پارک‌ هاى جنگلى زیباى عالم محسوب مى‌شود. فعلا از پارک جنگلی نمک آبرود مسافران و اهالى شهرهاى همسایه بهره‌مند مى‌ شوند.

پارک جنگلی نمک آبرود

تصویری زیبا از پارک جنگلی نمک آبرود

آب و هوای پارک جنگلی نمک آبرود

پارک جنگلی نمک آبرود که با بیشه های زیبا و سابق خویش چشم انداز زیبا و منحصربه‌فردی را تولید نموده که در بیشتر ماه های سال دارنده هوایی مطبوع و خنک است، عمده شب های آن دارنده مه بوده که به خودی خود یک فضای رویایی برای مسافران و میهمانان در استراحتگاه فراز کوه نمک آبرود ایجاد می کند.

ولی یکی از مهم‌ترین قسمت های توریستی پارک جنگلی نمک آبرود تله کابین آن می باشد که از روی یک حوزه‌ پردرخت و بسیار زیبا با چشم انداز بکر و بدیع عبور می کند و این قابلیت و امکان رو به شما می‌دهد که به بالای قله با چشم انداز باورنکردنی بروید.

بیشتر بدانید: پارک جنگلی خشکه داران یکی دیگر از پارک های زیبا است که با ورود به این صفحه اطلاعات لازم درباره آن را مشاهده کنید.