ملزومات اولیه سفر جاده ای | چند نکته کاربردی

سفر جاده ای از آن دسته سفر هایی است که می تواند تا عمر دارید در ذهنتان ماندگار بماند. با ما همراه باشید تا از ملزومات اولیه سفر جاده ای با شما سخن بگوییم.

Road trip

حد و حدود خود را بشناسید و جدی بگیرید

حتما افرادی پیرامون شما وجود دارند که توانایی ۱۲ ساعت رانندگی ممتد را دارند. جالب است بدانید عددی که برای این موضوع به ثبت جهانی رسیده است، ۴ ساعت ممتد است. مقدار زمان رانندگی ممتد موضوعی کاملا وابسته به فرد راننده است، ولی نکته را از یاد نبرید که رانندگی زیاد به خستگی منجر شده و می تواند سفر شما را خراب کند. از ملزومات اولیه سفر جاده ای می توان به این موضوع اشاره کرد که باید از وضعیت بدنی خود آگاه باشید و سعی کنید با برنامه ریزی اقدام به رانندگی کنید و استراحت را از یاد نبرید.

از چند نقشه استفاده کنید.

اینکه در سفر جاده ای خود تنها از یک نقشه استفاده کنید اشتباه محض است. نقشه های جدید مخصوصا اخیرا با وجود نقشه های گوگل مپس و ویز راه های پیشنهادی تازه ای دارند که قطعا سفر جاده ای را برای شما راحت تر می کنند و دیگر جزو ملزومات اولیه جاده ای محسوب می شوند.

تم و موضوع سفر را مشخص کنید

این گزینه که انتخاب نام دارد بسیار جالب است. شاید فکر کنید تم تنها برای رسم و رسومات و جشن های مختلف است، ولی اینگونه نیست. سفر های جاده ای خود را با موضوع مختص به خود جذاب تر کنید. برای مثال می توانید به هنگام شروع سفر، دیدن از بناهای طبیعی را برگزینید و به هنگام برگشت جاذبه ها و میراث باقی مانده از گذشتگان را انتخاب کنید. این به ان معناست که در این دسته می توانید مقبره ها و قلعه های گوناگون را جای دهید. در نهایت همه این ها به آن معناست که باید هدف و مقصود خود از سفرتان را انتخاب کنید و مطمئن باشید این مورد یکی از جذاب ترین نکات ملزومات اولیه سفر جاده ای است.

پیش از آغاز سفر اقامتگاه مورد نظر را رزرو و آماده کنید

یکی از بدترین گزینه ها برای سفر جاده ای انتخاب و رزرو اقامتگاه پس از رسیدن به مکانی است که برای آن برنامه ریزی کرده بود. سعی کنید پیش از شروع سفر و پس از برنامه ریزی اقامتگاه خود را رزرو کنید که به راحتی بتوانید خستگی جاده را به در کنید. در چنین سفر هایی اقامت در هتلی لاکچری و گران بی معنی بوده و با ملزومات اولیه سفر جاده ای در تضاد است. از اقامتگاه بوم گردی ها و هتل آپارتمان های به صرفه در عین حال کارآمد بهره ببرید.

پلی لیستی از بهترین آهنگ هایتان فراموش نشود

به نظرتان لیست ملزومات اولیه سفر جاده ای چیزی کم دارد؟ به دنبال تکمیل شدن حال خوب سفرتان هستید؟ این گزینه را جدی بگیرید. بهترین های موزیک پلیر خود را گلچین کرده و در فلشی آماده کنید. باور کنید که یکی از بهترین همسفر هایتان همین پلی لیست و فلش خواهد بود.

مقالات مرتبط برای شما

هتل های معروف جزیره قشم | جزیره رویایی

جزیره قشم دارای هتل های زیادی است که همین امر سبب شده تا انتخاب بهترین هتل در این جزیره به …

خوش طعم ترین و معروف ترین غذاهای استان خوزستان

آیا شما هم در پی لیستی از شایسته ترین و لذیذترین غذاهای استان خوزستان هستید؟ آیا می‌دانید غذاهای استان خوزستان …

روستای لاویج چمستان | بازدید از زیبایی

امروز در Dobey.ir قصد داریم به روستای لاویج چمستان یکی از روستا های شمال ایران سفری زیبا داشته باشیم؛ روستای …

جاذبه های دیدنی مسجد سلیمان | ۵ مورد

مسجد سلیمان یکی از شهر های تاریخی و کهن ایران است که بین رشته کوه‌ های زاگرس در استان خوزستان …

جاذبه های گردشگری گرگان |۶ جاذبه دیدنی

امروز کمی از فضای شلوغ شهری و ترافیک آن دور شدیم تا سری به شمال ایران بزنیم. امروز به معرفی …

غذاهای محلی سیستان و بلوچستان |۴ مورد

امروز در این مقاله تصمیم گرفته ایم به سراغ غذاهای محلی سیستان و بلوچستان برویم و برخی از جذاب ترین …