مقاصد گردشگری پسا کرونا

طبق نتایج و سرچ هایی که در گوگل شده است، نتایج نشان می‌دهد که امارات متحده عربی، اصلی ترین و محبوب ‌ترین مقصد سفر گردشگری پسا کرونا و ۲۰۲۱ خواهد بوده است.

گردشگری پسا کرونا

گردشگری پسا کرونا

 

در طول چند ماهی که گذشت، زندگی همه افراد جامعه و کلیه انسان‌ ها، مورد تغییرات بسیاری قرار گرفته است؛ به شکلی که خیلی از جنبه ‌های آشنای زندگی که تا قبل از آن با بی‌ توجهی از کنارشان می‌گذشتیم، دچار اختلال شد و حاشیه های آن همه زندگی‌ها را تحت تاثیر خود قرار داد.

یک نمونه خیلی ملموس در این زمینه، سفر و رفت‌وآمدهای آزادانه در بین مرزها است؛ حالا می خواهد این جابه‌جایی‌ها از روی ضروری بودن و تحت ‌عنوان یک نیاز اصلی انجام شوند و یا با هدف های کاری و تجاری یا برای تفریح و خوش گذرانی انجام شوند.

به‌طور معمول و طبیعی، انسان‌ها در هر جای از این دنیا چشم به راه و منتظر آن دورانی هستند که سوار هواپیما شدن یک آرزو نبود و با خیالی آسوده جا به جا شوند.

حالا نکته ی جالب آنجا است که شما فکر می‌کنید مقصد گردشگری پسا کرونا این حجم از مردم پس از این دوران کسالت بار و پر از استرس کجا خواهد بود و به کدام نقطه سفر خواهند کرد؟ به‌عبارت دیگر، خواستنی‌ترین و پربازدید ترین مقصد گردشگری پسا کرونا، کجا و کدام شهر و کشور خواهد بود؟ تحقیقات تازه ای در همین رابطه صورت گرفته است که به نتایج جالب توجهی دست پیدا کرده است.

گردشگری پسا کرونا

تحقیقی که به دست شرکت گردشگری Kuoni صورت گرفته است و  توانسته با استخراج کردن داده‌های گوگل، محبوب‌ترین مقصد های سفر و همچنین مقصد هایی که کاربران اینترنت اسم و مشخصات آن‌ها را بیشتر از بقیه در گوگل مورد جست و جو قرار می دهند، به دست بیاورد.

نتایج این تحقیق نشانگر روند ملموس تقاضاها برای گردشگری پسا کرونا  است. ضمن اینکه گوگل ترندز نشان می‌دهد که جست و جوی برای عبارت «تعطیلات ۲۰۲۱» یا «۲۰۲۱ holiday» به نسبت آخرین روزهای مارس، ۱۲۴ درصد افزایش داشته است. شرکت Kuoni نتایج و دریافت های خود را به‌شکل یک نقشه انتشار داده است که نشان می‌دهد مردم هریک از ۱۳۱ کشور جهان اکنون و در این شرایط به کدام یکی از منطقه های جهان توجه بیشتری نشان می‌دهند.

با در نظر گرفتن نتایج در مقیاس جهانی، نتایج بیانگر آن است که از نظر ساکنان کلیه کشورهای جهان، امارات متحده عربی محبوب ‌ترین مقصد سفر برای سال ۲۰۲۱ خواهد بود. کشورهای قطر، کانادا و آمریکا به‌صورت مشترک مقام دوم را تصاحب کرده‌اند و پس از آن‌ها، مصر در مقام سوم قرار گرفته است.

با بررسی کلیه داده‌ها بر مبنای هر قاره همچنین به این نتیجه می‌رسیم که اروپایی‌ها، مالدیو را بیش تر از هر کشور دیگری برای سفر کردن ترجیح داده و انتخابشان مالدیو است؛ این اتفاق در حالی دارد رخ می دهد که آسیایی‌ها بیش تر ترجیح می‌دهند در سال بعد سفری به آمریکا و کانادا داشته باشند.

از نقطه نظر آفریقایی ‌ها همچنین امارات متحده عربی بهترین مقصد برای سفر است. مردم کشورهای آمریکای جنوبی همچنین پرو را به‌عنوان مقصد سفرهای خود در سال ۲۰۲۱ ترجیح می دهند.

برای گزینش مقصد سفر در سال آینده، بریتانیایی‌ها در اینترنت اکثرا به ‌دنبال مالدیو، مکزیک و بالی بوده‌اند و ژاپن همچنین در بالاترین رتبه کشورهای هدف در جستجوهای اینترنتی آمریکایی‌ها و کانادایی‌ها قرار دارد.

جدای از همه این ها، نقشه نشان می‌دهد که روس‌ها نیز علاقه دارند به مکزیک سفر کنند و در نقطه کاملا بالعکس مردم استرالیا، فیجی است.

گردشگری پسا کرونا از دید هاروی، یکی از کارشناسان شرکت Kuoni

در حال حاضر که هنوز خیلی از منطقه ها در گوشه و کنار جهان در مرحله های متعدد قرنطینه به سر می‌برند، جای تعجب زیادی ندارد که خیلی از ما به این دلیل که امیدمان را به آینده از دست ندهیم، دلمان می‌خواهد چیزی رزرو کنیم.

مشاهده این موضوع که مقاصد محبوب هر کشور با کشور دیگر چه میزان تفاوت دارد، سرگرم‌کننده است و روند افزایشی مشاهده شده در جستجوهای اینترنتی در تطابق کامل با تغییرات به وجود آمده در رزروهای ۲۰۲۱ است که در هفته‌های آخر شاهد بودیم که سفرهای مالدیو برای روزهای تعطیلات بیش تر از بقیه مورد رزرو قرار گرفته است.

در این گزارش سعی شد محبوب‌ترین مقاصد گردشگری پسا کرونا در اختیار شما قرار بگیرد.

آخرین بروز رسانی : ۱۴۰۰/۰۳/۳۱