آیا شما هم در پی لیستی از شایسته ترین و لذیذترین غذاهای استان خوزستان هستید؟ آیا می‌دانید غذاهای استان خوزستان از چه مواد اولیه ای به کار گیری می شود؟ از شما دعوت می شود که ما‌را تا پایان مطلب پیش روی خویش ملازمت و همراهی فرمایید تا داده ها بسیار جالبی را در این مسیر به دست بیاورید .

استان خوزستان یکی شایسته ترین و جذاب ترین استان های کشورمان می‌باشد که هر ساله میلیون ها توریست و گردش گر ها را به جهت خویش جذب نموده است . دقت داشته باشید که‌این استان با داشتن غذاهای دوچندان بی سابقه و لذیذ خویش هم توانسته است سهم بسیار متعددی را در رضایت گردشگران و توریست ها داشته باشد . یکی‌از لذیذترین غذاهای خوزستان می شود به قله ماهی اشاره نمود که‌این طعام سرشار از کلسترول , فسفر , مس و کلسیم میباشد که یک کدام از شایسته ترین و کهن ترین غذاهای استان خوزستان می باشد. امروزه در بخش اعظمی از رستوران های کشور ایران می‌توانید شاهد سرو این خوراک باشید . از مهم‌ترین مواد اول این طعام می شود به مواقعی همچون رب انار , ماهی , سیر , سبزی قلیه و تمبر هندی اشاره نمود . در صورتی‌که شما هم به‌دنبال لذیذترین غذاهای  خوزستان می‌باشید می‌توانید قلیه ماهی را در اولویت های خویش قرار دهید .

 

ماهی صبوری : غذاهای استان خوزستان

یکی دیگر از لذیذترین و شایسته ترین غذاهای سنتی  خوزستان , ماهی صبوری بوده که‌این خوراک از نو ترین و بی نظیرترین ماهی های خلیج فارس تنظیم و فراهم می شود که‌این غذای دریایی میان کشورهای عربی هم از محبوبیت دوچندان بالایی برخوردار بوده که به وسیله کدبانوهای این استان تهیه و تنظیم و سرو می شود . از مهم‌ترین موادی که در طبخ ماهی صبوری به کار گیری می شود می شود به رب گوجه فرنگی , فلفل سیاه , تمبر هندی , ماهی صبور , سیر و پیاز اشاره نمود . ماهی صبوری توانسته است در بین مشهورترین غذاهای  خوزستان قرار گیرد و شما هم میتوانید صرف آن را در حق تقدم های خویش قرار دهید .

حمیس توله ی دزفول : غذاهای  خوزستان

حمیس توله ای دزفول از دیگر مشهورترین غذاهای  خوزستان به شمار میاید که‌این طعام از شایسته ترین و نو ترین سبزی های محلی تهیه و مهیا میشود که از بها غذایی دوچندان بالایی هم برخوردار می‌باشد . حمیس یکی کهن ترین و سنتی ترین غذاهای خوزستان هم بوده که بین مردمان  خوزستان هم از اهمیت دوچندان ویژه ای برخوردار بوده و بخش اعظمی از اشخاص در طبخ این طعام به یک آشپز حرفه ای تبدیل گردیده اند . در حالتی که شما هم گیاه خور بوده و علاقه مند به صرف غذاهای بی نظیر خوزستان میباشید میتوانید حمیس توله ی را در حق تقدم های خویش قرار داده و حتما در سفرتان بدین شهر , در یک کدام از شایسته ترین و سنتی ترین رستوران های این استان حمیس مورد نظرتان را میل کنید .

قلیه ی تخم مرغ : غذاهای استان خوزستان

یکی دیگر از لذیذترین غذاهای خوزستان , قلیه ی تخم مرغ هست که بین گردشگران و مسافران از محبوبیت فراوان بالایی برخوردار بوده و در کوتاه ترین زمان ممکن هم فراهم می شود . از مواد مورد استفاده در‌این خوراک می شود به آرد گندم , سیر , پیاز , زردچوبه و تخم مرغ اشاره نمود . اعتنا داشته باشید که قلیه تخم مرغ در لیست کهن ترین غذاهای خوزستان واقع شده‌است و یک غذای محلی زیاد لذیذی شناخته می شود . شما هم در مسافرت به خوزستان میتوانید در یکی شایسته ترین رستوران های استان خوزستان , قلیه تخم مرغ مورد نظرتان را سفارش داده و آن را با نان تنوری این استان مورد صرف قرار دهید .

 

فلافل خوزستانی از خوشمزه تربین غذاهای استان خوزستان

فلافل از معروف ترین غذاهای استان خوزستان

فلافل : غذاهای  خوزستان

بدون‌شک تمامی گردشگران و گردشگر ها با فلافل آشنا بوده و حتما آن را میل کرده اند که ولی فلافل هیچ شهری به پای لذیذی فلافل خوزستان نمیرسد . در صورتی به‌دنبال لذیذترین غذاهای خوزستان می باشید می‌توانید فلافل را در حق تقدم های خویش قرار دهید و این غذای بی سابقه را با ارزش فراوان قابل قبولی تهیه و تنظیم و خریداری نمائید . از مهم‌ترین مواد مصرف شده در فلافل می شود به آرد , جعفری , نخود , پیاز و سیر اشاره نمود که به همراه سیب زمینی سرخ شده سرو شده و توانسته است توجه اکثری از گردشگران داخلی و فرنگی را درسمت خویش جذب نماید . فلافل را می توان در لیست لذیذترین و مشهورترین غذاهای شهر خوزستان نام برد که در حال حاضر  به یک غذای جهانی تبدیل شده‌است .