مکان های دیدنی همدان | بخش 1 معرفی

همدان از آن شهر هایی از ایران است که هر چه قدر از آن بگوییم کم است، از آب و هوای جذاب و خوب تا مکان های دیدنی همدان که هریک به نوبه خود مثال زدنی هستند. حجم بالای این مکان ها آنقدر زیاد است که با یک روز، دو روز از پس آن بر نمی آیید. با ما همراه باشید تا تعدادی از جا های دیدنی همدان را با یکدیگر بررسی کنیم.

غار علیصدر از مکان های دیدنی همدان

اولین چیزی که پس از شنیدن اسم شهر تاریخی همدان و فهرست مکان های دیدنی همدان به ذهن هر کسی خطور می کند جاذبه دیدنی قدیمی ، معروف و محبوب غار علی صدر است. جاذبه ای جذاب که دل هر مسافری را می برد. این غار سالانه گردشگران و مسافران بسیاری از ایران و دیگر کشور ها را به خود جذب می کند. پیشنهاد ما به شما این است که چنانچه مشکل خاص و حادی با فضا های تنگ و بسته و یا حتی تاریک ندارید حتما بازدید از این غار را در برنامه های خود بگذارید. مطمئن باشید پشیمانی به سراغ شما نخواهد آمد.

تصویر غار علی صدر از مکان های دیدنی همدان

آرامگاه بوعلی سینا از دیدنی های همدان

به نظر انگشت شمارند اشخاصی که یکی از محبوب ترین و معروف ترین دکتر،شاعران ایرانی یعنی ابو علی سینا را نشناسند و اسم او به گوششان نخورده باشد. شاید برایتان جالب باشد که یکی از مهم ترین و پر رونق ترین مکان های دیدنی همدان آرامگاه این ادیب و طبیب بزرگ است و آدرسی که که این آرامگاه در آن قرار دارد، میدانی به اسم خود بو علی سینا است.

با دیدن مقبره این شاعر و طبیب بزرگ متوجه آشنا به نظر رسیدن آن می شوید. این شباهت به دلیل آن است که این آرامگاه از گنبد قابوس الهام و ایده گرفته است و زیبایی آن را در خود آمیخته و توانسته به تنهایی نیز جذابیت خود را به نمایش بگذارد.

آرامگاه باباطاهر

دو بیتی‌‌های باباطاهر به گوش هر کس برسد گویا نوش دارویی بر دلش ریخته اند، هر دل غمگینی را یار و یاور می شود. آن چنان بیت هایش با دل و ذهن شما اجین می شود که هیچ فرقی با یک سفر جذاب و رویایی رفتن به همدان ندارد. خلاصه مطلب که هوش از سر شما می برد.

از بهتربن مکان های دیدنی همدان آرامگاه باباطاهر است. آرامگاه بابا طاهر با معماری جذاب خود که مملو از کاشی های زیباست و دو بیتی هایی که به روی آن می درخشند، می تواند چشم هر بیننده ای را مجذوب خود کند. همه ی این موضوعات به کنار، اصلی ترین دلیل محبوبیت این مکان وجود خود بابا طاهر است.

حمام تاریخی قلعه همدان

آخرین مورد از لیست مکان های دیدنی همدان که موارد دیگر آن در بخش دوم گزارش ذکر خواهد شد حمام تاریخی و کهن حمام قلعه همدان است. همدان در دوران معاصر مورد بازسازی قرار گرفت و مرمت شد و بعد از آن دیگر به عنوان آنچه بود کارایی نداشت و استفاده آن به عنوان موزه تثبیت شد. در سفر خود به همدان بازدید از حمام قلعه را از دست ندهید که علاوه بر جذاب بودن، تاریخ پر باری پشت سر خود دارد.

مقالات مرتبط برای شما

تنگه کافرین استان ایلام

تنگه کافرین استان ایلام یکی از دره های بکر عروس زاگرس است،که در بدره واقع شده است. این استان تنگه‌ …

برترین مراکز خرید کرمان در سال 99

مراکز خرید کرمان به ‌نوعی با تمام جاذبه ‌های توریسم این شهر گره خورده‌اند، هر جا که یک بنای تاریخی …

جنگل ابر استان سمنان، از قدیمی ترین جنگل های جهان

جنگل ابر شاهرود تقاطع پیوند زمین و آسمان بر فراز جنگلی زیبا با درختانی بلند قامت است. این جنگل بازمانده …

هتل ارم تهران، همه آنچه باید درمورد این هتل بدانید

هتل ارم تهران (چهار ستاره) هتل ارم تهران در شمال شهر با منظره‌ ای چشم نواز در سال ۱۳۸۰ افتتاح …

دریاچه دوقلو آبدانان، همه آنچه باید بدانید

دریاچه سیاه گاو یا دریاچه دوقلو آبدانان دریاچه دوقلو آبدانان در استان ایلام قرار گرفته است. رودخانه سیاه گاو از …

آشنایی با جاذبه های ایلام، عروس 1000 ساله زاگرس

با جاذبه های ایلام (عروس زاگرس) بیشتر آشنا شوید! واژه عروس زاگرس، بی شک ذهن هر شنونده ‌ای را به …