خیابان شانزلیزه پاریس

این خیابان از آن دسته زیبایی هایی است که جذابیت های فراوانی را در خود جای داده است. با ما در ادامه همراه باشید تا بهتر خیابان شانزلیزه را بشناسید.

به روز رسانی شده در تاریخ ۱۳۹۹.۱۲.۲

 

شهر پاریس

در مقاله ی پیش روی شما از وبسایت گردشگری دبی به معرفی و نشان دادن کلی یکی از به نام ترین خیابان های دنیا خیابان شانزلیزه پاریس میپردازیم و به سراغ آن می رویم و شما خوانندگان گرامی را با یکی ‌از پر اهمیت ترین و اصلی ترین خیابان‌های اروپا و عالم آشنا می کنیم.

از دیدنی‌ ها و جذابیت های موجود در این خیابان سخن میگوییم و حرف می زنیم و تعداد بسیار کمی از عکس خیابان شانزلیزه فرانسه را با شما به اشتراک می گذاریم. نبا توضیح کوتاهی شما را متوجه این موضوع می کنیم که خیابان شانزلیزه در کدام منطقه از پاریس مستقر شده و آن را اشغال نموده است.

تاریخچه، مناسبت ‌هایی که در شانزلیزه جشن و پای کوبی گرفته میگردند و تفریحات دوست داشتنی در اینجا نیز از سایر مواردی‌ست که در مقاله معرفی خیابان شانزلیزه مقاله از آن صحبت خواهد شد.

خیابان شانزلیزه

معرفی خیابان شانزلیزه | Champs – Élysées

خیابان شانزلیزه پاریس واقع در فرانسه یکی شناخته‌ شده‌ ترین و معروف ترین خیابان ‌‌های اروپا و صد البته دنیا است که در شهر پاریس فرانسه، پایتخت دلربای چشم نواز میهن فرانسه قراردارد و با ۱ . ۹ کیلومتر ارتفاع و ۷۰ متر پهنا، از یک سو به به میدان کنکورد و از طرف دیگر به میدان شارل دو گل محدود می شود.

میدان شارل دو گل همانجایی‌ست که طاق پیروزی پاریس را در خویش جای داده است و این بنای یادبود، از نمادهای اصلی شانزلیزه محسوب می‌شود و در عمده تصاویر شانزلیزه نیز مشاهده می شود.

بیش تر افرادی که ساکن این شهر هستند و یا برای سفری زیبا به این شهر سفر می کنند خیابان شانزلیزه را با کافه‌ هایی از شدت صدای شلوغی و همهمه لبریز سر وصدا و دلباز، سالن‌های نمایش و فروشگاه‌ های لوکس و لاکچری آن به یاد میاورند.

از طرفی برگزاری مراسمی همچون رژه نظامی روز باسیل و پای کوبی اختتامیه رقابت‌های تور دو فرانس نیز موجب محبوبیت هر چه بیش تر این خیابان شده و بخش اعظمی از گردشگران و پاریسی‌ها را در راستای شانزلیزه می‌کشاند.

 

نامگذاری خیابان شانزلیزه

اسم شانزلیزه به معنای الیسیوم یا این که مرز و بوم الیزی‌هاست؛ از این مکان در افسانه‌های یونانی اسم برده‌اند و قهرمانان بعد از مرگ‌شان به آنجا عروج می‌کرده‌اند. الیسیوم یا این که الیسیون، مرزو بوم مردگان جاوید، مکانی بود که مردگان در آن به آرامش می‌رسیدند.

اشخاصی که وارد الوسیوم می‌شدند می‌توانستند به خواهش خویش سه بار دیگر زنده شوند و در هر سه زندگی مجدد پهلوان باشند و بعد از مرگ آخر به مقام ویژه در الیسیوم بروند.

خیابان شانزلیزه

مطالب مرتبط: راهنمای جامع سفر به دبی

جذابیت های خیابان شانزلیزه پاریس

فروشگاه‌های لاکچری:

همان گونه که تا اینجای مقاله نیز اشاره کرده‌ایم، شانزلیزه یکی‌از مهم ترین مرکزها در زمینه مد به شمار می رود و اشخاص متعددی برای خرید پوشاک و اکسسوری به اینجا میایند. از معروف‌ترین برندهای این خیابان نیز می‌توان لِویز، لویی ویتون، هوگو باس، هرمس، سواروسکی، گوچی، دیور، ولنتینو و . . . را اسم برد.

در‌حالتی که شما در ادامه خرید اسباب و اثاث خویش هم نباشید،تماشای ویترین و گشت زدن در فروشگاه‌ها قادر است زیاد هیجان‌انگیز باشد و لحظات جذابی برای‌تان رقم بزند. ولی می بایست بدانید که فروشگاه‌های اینجا به مد و فشن ختم نمیشود و نسبتاً هر کالایی را می‌توان از شانزلیزه خریداری کرد.

کالاهایی همچون فیلم، ماشین‌های مسابقه، لبنیات و سبزی‌های جدید، کتاب، عطر و . . . . همگی فروشگاه‌ها نیز از بامداد تا نصف شب کار دارند و حتی گهگاه، به طور ۲۴ ساعته پاسخگوی مشتریان می باشند.

میدان کنکورد | Place de la Concorde:

این میدان در انتهای خیابان شانزلیزه و در کرانه چپ رود سن ( Seine ) جا خوش نموده است. میدان هشت ضلعی کنکورد تحت عنوان اصلی ترین میدان پاریس و دومی میدان بزرگ در سرزمین فرانسه شناخته می‌گردد.

از بارزترین ویژگی‌های این عرصه می بایست به یک ستون سنگی ۳۳۰۰ ساله‌ در اواسط آن و دو فواره با الهام از معماری آبنماهای رم در دو طرف عرصه اشاره نمود.

بد نمی‌باشد بدانید میدان کنکورد به خاطر تاریخچه پر‌از خون‌ریزی خویش و اعدام‌های با گیوتینی که در طول تاریخ، در آن صورت می‌گرفته است، مورد اعتنا بخش اعظمی از گردشگران قراردارد.