مستند های جذاب گردشگری | بخش دوم سال ۲۰۲۰

با ما همراه باشید تا بخش دوم مستند های جذاب گردشگری را با یکدیگر بررسی کنیم.

مستند های جذاب گردشگری : Jiro Dreams of Sushi
آدم های روی زمین به دو بخش تقسیم بندی می‌شوند، یا عاشقانه از ته دل سوشی را دوست دارند یا به گونه ای از آن تنفر دارند که دیدن آن نیز برایشان منزجر کننده است! اصلا مهم نیست در چه دسته ای قرار می گیرید، با تماشای این مستند جذاب هر طوری که فکر می کنید و سوشی را به هر شکلی که تصور می کنید صد در صد نظرتان نسبت به سوشی و ژاپن عوض خواهد شد. این مستند جذاب درخصوص استاد ۸۵ ساله ‌ای است به اسم جیرو اونو که در کشور ژاپن و در حرفه تهیه کردن سوشی، نخستین شخصی به حساب می‌ آید که توانسته ستاره میشلن را برای خود کسب کند. ستاره میشلن به عنوان قسمتی از ارکان رتبه‌بندی رستوران ‌ها خوب مشهور است و محسوب می‌شود و برای کسب این امتیاز آن هر سرآشپز و رستورانش حتما باید از استاندارد‌ های بسیار زیاد و به خیلی دشوار پیروی و تبعیت کنند که توانایی تهیه محصولات تازه و جدید، خلاقیت و ابداع، قسمتی از فاکتور های گرفتن ستاره میشلن است. برای شناختن دیسیپلین و فرهنگ کشور ژاپن، Jiro Dreams of Sushi برترین مستند گردشگری به حساب می آید. در این مستند جذاب چیزی که انتظار شما را می کشد، تفکر جذابی است که سرشار از سعی و تلاش و پشتکار ادامه دار سرآشپز جیرو اونو است.

مستند های جذاب گردشگری : Virunga
جامعه بشریت قاتل حیات وحش و زندگی حیوانات است! این موضوع را به راحتی می‌توان در مستند جذاب ویرونگا به چشم دید و فهمید. چنانچه نازک دل هستید و هیچ قصد و علاقه ای برای تماشا و فهمیدن خبر های مردن و کشته شدن آخرین گونه ‌های نادر و کمیاب حیات وحش را پیگیری کنید، مستند Virunga را از فهرست مستند های گردشگری مورد نظرتان پاک کنید. قصه این فیلم گردشگری ، موضوع و داستانی است ناراحت کننده در خصوص از دست دادن جان تکاورانی که برای نجات مهم ترین پارک ملی آفریقا هر سعی و تلاشی که از دستشان بر می آید را می کنند.  خوب است این نکته را بدانید و در جریان باشید که سازنده این مستند، به دلیل تولید مستند ویرونگا، نامزد دریافت جایزه بزرگ اسکار شد.

Virunga

مستند های جذاب گردشگری : Magical Andes
هر کوهستان مجموعه‌ای از میخ‌ هایی است که آسمان را به این خاک و زمین و زمین را به آسمان ربط می‌دهد و وصل می کند. در فهرست مستند های جذاب گردشگری ، Magical Andes مقام خاصی دارد چرا که زبان این موجودات بی‌زبان، به حساب می آید. این مستند دوست داشتنی، قصه گوی داستن پنج کارکتری است که از آرژانتین تا کلمبیا را در بر می گیرد. روابط این افراد با یکدیگر فقط یک علت دارد و آن دلیل دقیق کوه ‌های باشکوه آمریکای جنوبی است. سازنده این مجموعه، به ۶ کشور آرژانتین، شیلی، بولیوی، پرو، اکوادور و کلمبیا را برای تهیه این مستند سفر کرده است.

مقالات مرتبط برای شما

هتل های معروف جزیره قشم | جزیره رویایی

جزیره قشم دارای هتل های زیادی است که همین امر سبب شده تا انتخاب بهترین هتل در این جزیره به …

خوش طعم ترین و معروف ترین غذاهای استان خوزستان

آیا شما هم در پی لیستی از شایسته ترین و لذیذترین غذاهای استان خوزستان هستید؟ آیا می‌دانید غذاهای استان خوزستان …

روستای لاویج چمستان | بازدید از زیبایی

امروز در Dobey.ir قصد داریم به روستای لاویج چمستان یکی از روستا های شمال ایران سفری زیبا داشته باشیم؛ روستای …

جاذبه های دیدنی مسجد سلیمان | ۵ مورد

مسجد سلیمان یکی از شهر های تاریخی و کهن ایران است که بین رشته کوه‌ های زاگرس در استان خوزستان …

جاذبه های گردشگری گرگان |۶ جاذبه دیدنی

امروز کمی از فضای شلوغ شهری و ترافیک آن دور شدیم تا سری به شمال ایران بزنیم. امروز به معرفی …

غذاهای محلی سیستان و بلوچستان |۴ مورد

امروز در این مقاله تصمیم گرفته ایم به سراغ غذاهای محلی سیستان و بلوچستان برویم و برخی از جذاب ترین …