مستند های جذاب گردشگری | بخش دوم سال ۲۰۲۰

با ما همراه باشید تا بخش دوم مستند های جذاب گردشگری را با یکدیگر بررسی کنیم.

مستند های جذاب گردشگری : Jiro Dreams of Sushi
آدم های روی زمین به دو بخش تقسیم بندی می‌شوند، یا عاشقانه از ته دل سوشی را دوست دارند یا به گونه ای از آن تنفر دارند که دیدن آن نیز برایشان منزجر کننده است! اصلا مهم نیست در چه دسته ای قرار می گیرید، با تماشای این مستند جذاب هر طوری که فکر می کنید و سوشی را به هر شکلی که تصور می کنید صد در صد نظرتان نسبت به سوشی و ژاپن عوض خواهد شد. این مستند جذاب درخصوص استاد ۸۵ ساله ‌ای است به اسم جیرو اونو که در کشور ژاپن و در حرفه تهیه کردن سوشی، نخستین شخصی به حساب می‌ آید که توانسته ستاره میشلن را برای خود کسب کند. ستاره میشلن به عنوان قسمتی از ارکان رتبه‌بندی رستوران ‌ها خوب مشهور است و محسوب می‌شود و برای کسب این امتیاز آن هر سرآشپز و رستورانش حتما باید از استاندارد‌ های بسیار زیاد و به خیلی دشوار پیروی و تبعیت کنند که توانایی تهیه محصولات تازه و جدید، خلاقیت و ابداع، قسمتی از فاکتور های گرفتن ستاره میشلن است. برای شناختن دیسیپلین و فرهنگ کشور ژاپن، Jiro Dreams of Sushi برترین مستند گردشگری به حساب می آید. در این مستند جذاب چیزی که انتظار شما را می کشد، تفکر جذابی است که سرشار از سعی و تلاش و پشتکار ادامه دار سرآشپز جیرو اونو است.

مستند های جذاب گردشگری : Virunga
جامعه بشریت قاتل حیات وحش و زندگی حیوانات است! این موضوع را به راحتی می‌توان در مستند جذاب ویرونگا به چشم دید و فهمید. چنانچه نازک دل هستید و هیچ قصد و علاقه ای برای تماشا و فهمیدن خبر های مردن و کشته شدن آخرین گونه ‌های نادر و کمیاب حیات وحش را پیگیری کنید، مستند Virunga را از فهرست مستند های گردشگری مورد نظرتان پاک کنید. قصه این فیلم گردشگری ، موضوع و داستانی است ناراحت کننده در خصوص از دست دادن جان تکاورانی که برای نجات مهم ترین پارک ملی آفریقا هر سعی و تلاشی که از دستشان بر می آید را می کنند.  خوب است این نکته را بدانید و در جریان باشید که سازنده این مستند، به دلیل تولید مستند ویرونگا، نامزد دریافت جایزه بزرگ اسکار شد.

Virunga

مستند های جذاب گردشگری : Magical Andes
هر کوهستان مجموعه‌ای از میخ‌ هایی است که آسمان را به این خاک و زمین و زمین را به آسمان ربط می‌دهد و وصل می کند. در فهرست مستند های جذاب گردشگری ، Magical Andes مقام خاصی دارد چرا که زبان این موجودات بی‌زبان، به حساب می آید. این مستند دوست داشتنی، قصه گوی داستن پنج کارکتری است که از آرژانتین تا کلمبیا را در بر می گیرد. روابط این افراد با یکدیگر فقط یک علت دارد و آن دلیل دقیق کوه ‌های باشکوه آمریکای جنوبی است. سازنده این مجموعه، به ۶ کشور آرژانتین، شیلی، بولیوی، پرو، اکوادور و کلمبیا را برای تهیه این مستند سفر کرده است.

مقالات مرتبط برای شما

مکان های گردشگری یزد که باید از آن دیدن کرد

یزد آنقدر مکان های گردشگری در خود دارد که در یک مقاله نمی گنجد. امروز در این گزارش قصد داریم …

روستای اروست | روستایی کمتر دیده شده

با وجود اینکه نوع زندگی امروزی و شهر نشینی مدرن بسیار مفرح تر بوده و امکانات فراوانی دارد، ولی نباید …

شباهت جاذبه های دیدنی ایران و جهان | ۳مورد

هیچ وقت آیا در زندگی خود این موضوع از ذهنتان گذر کرده است که دو کودک، چه بسا بزرگسال دو …

ملزومات اولیه سفر جاده ای | چند نکته کاربردی

سفر جاده ای از آن دسته سفر هایی است که می تواند تا عمر دارید در ذهنتان ماندگار بماند. با …

بهترین رستوران های اصفهان | معرفی ۴مورد

امروز در این مقاله قصد داریم تا به نصف جهان سفر کنیم و تعدادی از بهترین رستوران های اصفهان را …

مکان های دیدنی همدان | بخش ۱ معرفی

همدان از آن شهر هایی از ایران است که هر چه قدر از آن بگوییم کم است، از آب و …