محبوب‌ترین مقصد های گردشگری پسا کرونا

طبق نتایج و سرچ هایی که در گوگل شده است، نتیجه گیری نشان می‌دهد که امارات متحده عربی، اصلی ترین و محبوب‌ترین مقصد سفر در دوران پسا کرونا و ۲۰۲۱ خواهد بود.

تاثیرات کرونا

در طول چند ماهی که گذشت، زندگی همه افراد جامعه و کلیه انسان‌ها، مورد تغییرات بسیاری قرار گرفته است؛ به شکلی که خیلی از جنبه‌های آشنای زندگی که تا قبل از آن با بی‌توجهی از کنارشان می‌گذشتیم، دچار اختلال شد و حاشیه های آن همه زندگی‌ها را تحت تاثیر خود قرار داد.

یک نمونه خیلی ملموس در این زمینه، سفر و رفت‌وآمدهای آزادانه در بین مرزها است؛ حالا می خواهد این جابه‌جایی‌ها از روی ضروری بودن و تحت ‌عنوان یک نیاز اصلی انجام شوند و یا با هدف های کاری و تجاری یا برای تفریح و خوش گذرانی انجام شوند. به‌طور معمول و طبیعی، انسان‌ها در هر جای از این دنیا چشم به راه و منتظر آن دورانی هستند که سوار هواپیما شدن یک آرزو نبود و با خیالی آسوده جا به جا شوند.

حالا نکته ی جالب آنجا است که شما فکر می‌کنید مقصد این حجم از مردم پس از این دوران کسالت بار و پر از استرس کجا خواهد بود و به کدام نقطه سفر خواهند کرد؟ به‌عبارت دیگر، خواستنی‌ترین و پربازدید ترین مقصد سفر در دوران پسا کرونا، کجا و کدام شهر و کشور خواهد بود؟ تحقیقات تازه ای در همین رابطه صورت گرفته است که به نتایج جالب توجهی دست پیدا کرده است.

تحقیقی کخ به دست شرکت گردشگری Kuoni صورت گرفته است و  توانسته با استخراج کردن داده‌های گوگل، محبوب‌ترین مقصد های سفر و همچنین مقصد هایی که کاربران اینترنت اسم و مشخصات آن‌ها را بیشتر از بقیه در گوگل مورد جست و جو قرار می دهند، به دست بیاورد. نتایج این تحقیق نشانگر روند ملموس تقاضاها برای مسافرت رفتن در دوران پس از کرونا است. ضمن اینکه گوگل ترندز نشان می‌دهد که جست و جوی برای عبارت «تعطیلات ۲۰۲۱» یا «۲۰۲۱ holiday» به نسبت آخرین روزهای مارس، ۱۲۴ درصد افزایش داشته است. شرکت Kuoni نتایج و دریافت های خود را به‌شکل یک نقشه انتشار داده است که نشان می‌دهد مردم هریک از ۱۳۱ کشور جهان اکنون و در این شرایط به کدام یکی از منطقه های جهان توجه بیشتری نشان می‌دهند.

با در نظر گرفتن نتایج در مقیاس جهانی، نتایج بیانگر آن است که از نظر ساکنان کلیه کشورهای جهان، امارات متحده عربی محبوب‌ترین مقصد سفر برای سال ۲۰۲۱ خواهد بود. کشورهای قطر، کانادا و آمریکا به‌صورت مشترک مقام دوم را تصاحب کرده‌اند و پس از آن‌ها، مصر در مقام سوم قرار گرفته است. با بررسی کلیه داده‌ها بر مبنای هر قاره همچنین به این نتیجه می‌رسیم که اروپایی‌ها، مالدیو را بیش تر از هر کشور دیگری برای سفر کردن ترجیح داده و انتخابشان مالدیو است؛ این اتفاق در حالی دارد رخ می دهد که آسیایی‌ها بیش تر ترجیح می‌دهند در سال بعد سفری به آمریکا و کانادا داشته باشند. از نقطه نظر آفریقایی‌ها همچنین امارات متحده عربی بهترین مقصد برای سفر است. مردم کشورهای آمریکای جنوبی همچنین پرو را به‌عنوان مقصد سفرهای خود در سال ۲۰۲۱ ترجیح می دهند.

برای گزینش مقصد سفر در سال آینده، بریتانیایی‌ها در اینترنت اکثرا به‌دنبال مالدیو، مکزیک و بالی بوده‌اند و ژاپن همچنین در بالاترین رتبه کشورهای هدف در جستجوهای اینترنتی آمریکایی‌ها و کانادایی‌ها قرار دارد. جدای از همه این ها، نقشه نشان می‌دهد که روس‌ها نیز علاقه دارند به مکزیک سفر کنند و در نقطه کاملا بالعکس با آن‌ها، ترجیح استرالیایی‌ها فیجی است.

دین هاروی، یکی از کارشناسان شرکت Kuoni می‌گوید:

در حال حاضر که هنوز خیلی از منطقه ها در گوشه و کنار جهان در مرحله های متعدد قرنطینه به سر می‌برند، جای تعجب زیادی ندارد که خیلی از ما به این دلیل که امیدمان را به آینده از دست ندهیم، دلمان می‌خواهد چیزی رزرو کنیم. مشاهده این موضوع که مقاصد محبوب هر کشور با کشور دیگر چه میزان تفاوت دارد، سرگرم‌کننده است و روند افزایشی مشاهده شده در جستجوهای اینترنتی در تطابق کامل با تغییرات به وجود آمده در رزروهای ۲۰۲۱ است که در هفته‌های آخر شاهد بودیم که سفرهای مالدیو برای روزهای تعطیلات بیش تر از بقیه مورد رزرو قرار گرفته است.

در این گزارش سعی شد محبوب‌ترین مقاصد گردشگری پسا کرونا در اختیار شما قرار بگیرد.

مقالات مرتبط برای شما

هتل های معروف جزیره قشم | جزیره رویایی

جزیره قشم دارای هتل های زیادی است که همین امر سبب شده تا انتخاب بهترین هتل در این جزیره به …

خوش طعم ترین و معروف ترین غذاهای استان خوزستان

آیا شما هم در پی لیستی از شایسته ترین و لذیذترین غذاهای استان خوزستان هستید؟ آیا می‌دانید غذاهای استان خوزستان …

روستای لاویج چمستان | بازدید از زیبایی

امروز در Dobey.ir قصد داریم به روستای لاویج چمستان یکی از روستا های شمال ایران سفری زیبا داشته باشیم؛ روستای …

جاذبه های دیدنی مسجد سلیمان | ۵ مورد

مسجد سلیمان یکی از شهر های تاریخی و کهن ایران است که بین رشته کوه‌ های زاگرس در استان خوزستان …

جاذبه های گردشگری گرگان |۶ جاذبه دیدنی

امروز کمی از فضای شلوغ شهری و ترافیک آن دور شدیم تا سری به شمال ایران بزنیم. امروز به معرفی …

غذاهای محلی سیستان و بلوچستان |۴ مورد

امروز در این مقاله تصمیم گرفته ایم به سراغ غذاهای محلی سیستان و بلوچستان برویم و برخی از جذاب ترین …