امروز در این مقاله تصمیم گرفته ایم به سراغ غذاهای محلی سیستان و بلوچستان برویم و برخی از جذاب ترین غذا های این شهر را به شما معرفی کنیم. با Dobey.ir همراه باشید.

غذاهای محلی سیستان و بلوچستان

کشک زرد

برای شروع لیست غذاهای محلی سیستان و بلوچستان به سراغ کشک زرد می رویم. یکی از معروف ترین و دوست داشتنی ترین غذا های این شهر که اثری از شباهتی به کشک های دیگر در آن دیده نمی شود. این غذا به شکل غله ای بوده و زرد پودری است. کشک زرد یا کشک زرد زابلی به نوعی در دسته غذا های لبنیاتی نیز قرار می گیرد. این غذا تشکیل شده از ادویه، زردچوبه و گندم بلغور شده است که طی پروسه ای تبدیل به غذای نهایی می شود. کلیه موارد نام برده شده را چند روزی( بین ۷ تا ۱۰ روز) داخل کیسه ای از جنس نخ می گذارند و بعد از طی کردن زمان مشخص شده آن را خارج کرده و ورز می دهند. محصول نهایی غذایی با مزایای بالا است.

کشک زرد

کشک زرد یکی از معروف ترین غذاهای ساتان سیستان و بلوچستان

تباهگ

از دیگر غذاهای محلی سیستان و بلوچستان که پیشینه ای پر طول و دراز دارد تباهگ است. این غذا از نوعی کمبود در گذشته شکل گرفته است. مردم ساکن منطقه برای اینکه گوشت هایشان کپک نزند و به مرحله فساد نرسد، گوشت را در مخلوطی از نمک وودر انار می خواباندند و آن را زیر آفتاب قرار می دادند تا کاملا خشک شود.

اکنون که در حال تحریر این گزارشیم این روش هنوز هم استفاده می شود ولی با کمی تغییرات که برایتان شرح می دهیم. اکنون محصول نهایی را در حدود سی دقیقه با فلفل و نمک به مرحله جوش می رسانند و با باقی مانده آب به دست آمده برنج خود را می پزند. برنج نهایی عطری و طعمی جذاب دارد. گوشت های جوشانده شده را یک بار هم سرخ کرده و با برنج خوش عطر و بو سرو می کنند.

دوغ پا

دوغ پا غذای بعدی است که برای معرفی غذاهای محلی سیستان و بلوچستان به سراغ آن رفته ایم. نکته جالب این غذا پخته شدن آن با دوغ است. مواد تشکیل دهنده این غذا عبارتند لپه، پیاز خرد شده، روغن، نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و زعفران که همگی دست به دست هم می دهند تا غذایی بی نظیر را تحویل شما دهند. مرسوم است که دوغ پا با کته سرو شود. از آنجایی که گذشته اکثر بلوچ ها به دامپروری می رسد کاملا طبیعی است که محصولات لبنی عضو جدایی ناپذیر زنجیره غذایی این دیار باشد.

تنورچه

آخرین مورد از لیست غذاهای محلی سیستان و بلوچستان متعلق به تنورچه است. نام دیگر این غذا ترونچه است که در دسته کباب ها قرار می گیرد و علاوه خوش مزه بودن محبوبیت بالایی بین اهالی بلوچ نیز دارد. اسم غذا به خودی خود گویای همه چیز است خبر از مراحل پخته شدن غذا در تنور می دهد.

این غذای محبوب به دو روش مختلف طبخ می شود که یکی از از آن ها را به شما توضیح میدهیم. سعی کنید تکه های بزرگی از گوشت گوسفند درست کنید و در سیخی که از قبل از چوب درخت نخل تهیه کرده اید فرو کنید. برای آنکه غذایتان خشک نشود و بی میلتان نکند می توانید از طرف آبی در تنور خود استفاده کنید.