شباهت جاذبه های دیدنی ایران و جهان | 3مورد

هیچ وقت آیا در زندگی خود این موضوع از ذهنتان گذر کرده است که دو کودک، چه بسا بزرگسال دو قلو را از نزدیک ببینید و این توانایی را نداشته باشید که آن هارا تشخیص بدهید؟ به عبارتی عاجز از فهمیدن تفاوت های آن ها باشید؟

شاید فیلم هری پاتر را دیده باشید. شاید از طرفداران نویسنده زن این مجموعه بوده باشید. دو تن از دوستان هری پاتر دو قلو هایی بودند که تشخیص آن ها حتی برای خانواده هایشان دشوار بود. جالب نیست؟ این اتفاق بار ها و بار ها برای هر جایی از زمین نیز ممکن است بیفتد. با دبی همراه باشید تا گوشه ای از شباهت جاذبه های دیدنی ایران و جهان را با شما در میان بگذاریم. جاذبه های گردشگری جذابی که هر شخصی را میخکوب خود می کند.

جنگ و جدال کوه هایی از جنس صخره؛ دره خزینه واقع در استان لرستان و گرند کانیون آریزونا

چنانچه عاشق گشت و گذارید و دوست دارید هر نقطه ای از این کره خاکی را ببینید، صد در صد اسم جاذبه طبیعی گرند کانیون آمریکا را شنیده اید و عکس آن را نیز دیده اید. کانیون آمریکا جذاب و دوست داشتنی واقع در یکی از ایالات آمریکای شمالی به اسم آریزونا است. محققانی که روی جاذبه های طبیعی زمین کار می کنند و طول عمر و سابقه آن هارا بررسی می کنند تشخیص داده اند که گرند کانیون مربوط به دو میلیارد سال پیش می باشد و اینطور که گفته می شود آبی که باعث فرسایش صخره شده است سبب شکل گیری این زیبایی بوده است. این همه رنگ آمیزی که روی این گرند کانیون خود نمایی می کند و جلوه ای وصف نشدنی به آن می دهد دلیل محبوبیت این صخره واقع در ایالات متحده است.دره خزینه واقع در لرستان به مانند دو قلویی از خاک ایران قدم علم کرده است و خود را در فهرست شباهت جاذبه های دیدنی ایران و جهان جا داده است.

کوه‌ هایی با رنگ آمیزی آسمانی؛ آلاداغ ‌لار واقع در استان زنجان و ژانگی دانکسیا در کشور چین

اگر فکر می کنید که موضوع را با دره خزینه تمام می کنیم و لیست شباهت جاذبه های دیدنی ایران و جهان در همین نقطه تمام می شود، صد در صد در اشتباه به سر می برید، چرا که شاید باورتان نشود این موارد از عدد 10 نیز بیشتر هستند! دوست داریم به عنوان مورد بعدی در این فهرست یادی کنیم از کوه های رنگارنگ آلاداغ لار است که در کشور چین نیز نمونه ای فوق العاده از آن به اسم ژانگی دانکسیا واقع شده است. باید این دو را ببنید تا بفهمید رسوبات حوض های آهن پیرامون این کوه ها چه معجزه ای کرده اند. این دو به سبب این رسوبات به مانند جعبه مداد رنگی چند رنگی شده اند که می توان قدرت طبیعت را در آن ها پیدا کرد و ساعت ها به آن نطاره کرد. شاید باورش برای شما سخت باشد ولی طبق اطلاعات کسب شده این کوه ها مربوط به 15.000.000 سال پیش می شوند.کوه های رنگی آلاداغ از زیباترین جاذبه های دیدنی ایران و جهان

 

تنگه شیرز واقع در استان لرستان و دره پادشاهان تریتوری در کشور استرلیا از جاذبه های دیدنی ایران و جهان

بیایید با طبیعت ایران صادق باشیم. اگر تنگه شیرز لرستان را نام نمی بردیم و از آن در لیست شباهت جاذبه های دیدنی ایران و جهان یاد نمی کردیم خیلی در حق آن کم لطفی کرده بودیم. بعد از تماشای این تنگه از نزدیک کاملا متوجه می شوید که هیچ اغراقی در کار نبوده است و با منظره ای فوق العاده رو به رو هستید. با گشت و گذاری ساده در گوگل به  تریتوری استرالیا می رسید که گویا این دو از یک مادر زاییده شده اند.دارد یا بهتر است بگوییم، این دره به تنگه شیراز زیبای ما شبیه است! این دره زیبا در فاصله ۳۲۳ کیلومتری جنوب غربی alice springs استرالیا قرار گرفته است. ارتفاع دیواره‌های این دره پهناور به ۳۰۰ متر هم می‌رسد و از این جهت در رقابت با خواهر خود، تنگه شیرز است!

مقالات مرتبط برای شما

تنگه کافرین استان ایلام

تنگه کافرین استان ایلام یکی از دره های بکر عروس زاگرس است،که در بدره واقع شده است. این استان تنگه‌ …

برترین مراکز خرید کرمان در سال 99

مراکز خرید کرمان به ‌نوعی با تمام جاذبه ‌های توریسم این شهر گره خورده‌اند، هر جا که یک بنای تاریخی …

جنگل ابر استان سمنان، از قدیمی ترین جنگل های جهان

جنگل ابر شاهرود تقاطع پیوند زمین و آسمان بر فراز جنگلی زیبا با درختانی بلند قامت است. این جنگل بازمانده …

هتل ارم تهران، همه آنچه باید درمورد این هتل بدانید

هتل ارم تهران (چهار ستاره) هتل ارم تهران در شمال شهر با منظره‌ ای چشم نواز در سال ۱۳۸۰ افتتاح …

دریاچه دوقلو آبدانان، همه آنچه باید بدانید

دریاچه سیاه گاو یا دریاچه دوقلو آبدانان دریاچه دوقلو آبدانان در استان ایلام قرار گرفته است. رودخانه سیاه گاو از …

آشنایی با جاذبه های ایلام، عروس 1000 ساله زاگرس

با جاذبه های ایلام (عروس زاگرس) بیشتر آشنا شوید! واژه عروس زاگرس، بی شک ذهن هر شنونده ‌ای را به …