امروز در Dobey.ir قصد داریم به روستای لاویج چمستان یکی از روستا های شمال ایران سفری زیبا داشته باشیم؛ روستای لاویج چمستان روستایی است دلربا که طبیعتی بی نظیر را به گردشگران خود هدیه می کند. علاوه بر حجم بالای زیبایی که در خود جای داده است پر است از جاذبه هایی که آماده ساختن بهترین خاطرات هستند. یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری روستای لاویج چمستان آبگرم لاویج است که مسافران بسیاری طالب بازدید از آن هستند. با ما در ادامه همراه باشید تا بیشتر با این جاذبه گردشگری آشنا شوید.

روستای لاویج چمستان

تصویر زیبا از جاده روستای لاویج

دلایل محبوبیت روستای لاویج چمستان

روستای لاویج چمستان یکی از مشهور ترین روستا های شهرستان نور است. جاده‌ای که مسافران و گردشگران را به سوی روستای لاویج چمستان هدایت می کند از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است و مسیری جنگلی را به شما هدیه می کند.

آبگرم طبیعی که در لاویج واقع شده از شهرت بالایی برخوردار بوده و مسافران این توانایی را دارند تا از چندین مجتمع آبگرم روستا استفاده کرده و لذت ببرند. روستای لاویج دارای آب ‌و هوایی استثنایی است. قدمت تاریخی این روستا کم کم مربوط به ۲۳۰۰ سال قبل است.

روستای لاویج چمستان ییلاقی کهن

روستایی که درباره آن صحبت می کنیم، یکی از روستا های ییلاقی‌ است که طبیعت بینظیر و چشم نواز آن هوش از سر شما می برد. روستای لاویج چمستان این توانایی را دارد تا در هر فصلی از سال بهترین پذیرایی را از شما کند.

این روستا در ارتفاع ۷۳۹ متری از سطح دریا واقع شده و شامل ۱۵ روستای دیگر است که ۱۲ مورد از این روستا ها ساکنینی در آن زندگی می کنند و سه روستای باقی مانده متروکه هستند. به جرات می توان گفت یکی از اصلی ‌ترین دلیل هایی که هر گردشگری را مجاب به سفر کردن در این منطقه می کند وجود آبگرم طبیعی آن است. برای آنکه مسافران از این همه موهبت بی نصیب نباشند چندین مجتمع آبگرم در روستا به وجود آمده است.

جاذبه های دیدنی روستای لاویج

آبگرم‌ روستای لاویج چمستان

دهستان لاویج شامل پنج مجموعه آبگرم به اسم های بی بِن اُ، فیل سنگی، شفل، ایران زمین و لاویج است. نکته جالبی که در خصوص این آبگرم ها بد نیست بدانید این است که آب کلیه این مجموعه ‌ها از یک چشمه در کوه‌های شرق روستا تامین می‌شود. آبگرم لاویج املاح معدنی گوگردی بسیاری در خود دارد و برای درد هایی مثل مفاصل، کمر درد، پا درد و مخصوصا تمدد اعصاب خیلی خوب است. مجتمع‌ های آبدرمانی روستا بخش مردانه و زنانه جدا از هم و حمام دارند.

بازار لاویج

به خاطر سفر های زیادی که بسیاری از گردشگران به این روستا دارند بازار لاویج کم کم به یک جاذبه گردشگری تبدیل شد و امروزه مسافران زیادی را به سوی خود می کشاند. بازار لاویج از تنوع محصولات بالایی بر خوردار است. محصولاتی مانند انواع ترشی، صنایع دستی، عسل طبیعی، محصولات محلی، ماهی لاویج و… همگی در این بازار وجود دارند.

از جمله مهم ترین سوغات روستای لاویج می‌توان از عسل و محصولات لبنی نام برد. این منطقه دارای پوشش گیاهی کافی و آب بسیاری است.  به همین دلیل دامداری در این خطه بسیار مرسوم بوده و محصولات ماست، شیر، پنیر، دوغ و کره محلی لاویج بسیار معروف است.

طبیعت گردی در لاویج

زمانی که به روستای لاویج چمستان سفر می کنید طبیعت‌ گردیتانپیش از رسیدن شروع می شود؛ جاده‌ای که چمستان را به لاویج وصل می کند از جذابیت بالایی برخوردار است. با گذر کردن از هر پیچ جاده از دیدن زیبایی ‌های آن بسیار شگفت زده می‌شوید به این دلیل که کوه و جنگل را به طور هم‌ زمان در کنار هم خواهید دید.

نظر شما در مورد این جاذبه گردشگری چیست؟