رستوران نایب شعبه وزرا تهران یکی از قدیمی ترین و بهترین رستوران های شعبه تهران است. نایب بزرگ غذای خاصی را ابداع کرد که امروزه هوا داران پر و پا قرص متعددی دارد و جزو غذاهای ملی ایرانی هم به حساب می آید.

چلو کبابی معروفی که میراث دار ۱۲۰ سال تجربه پخت محبوب ‌ترین غذای ایرانی است وامروزه شعبه‌های زیاد مختلفی از آن در سراسر تهران دیده می شوند.

رستوران نایب شعبه‌های مختلفی دارد و نام‌های مختلفی هم در کنارنام اصلی آن استفاده می شود. در این مطلب به سراغ معروف‌ترین و بهترین شعبه نایب یعنی شعبه وزرا رستوران نایب تهران می رویم. با ما همراه باشید تا نگاهی به اصیل ‌ترین چلو کبابی ایران بیاندازیم.

رستوران نایب شعبه وزرا تهران و نمای آن

تصویر داخلی رستوران نایب وزرا شعبه تهران

 

معرفی رستوران نایب شعبه وزرا تهران

داستان رستوران نایب و چلو کباب به دوران ناصرالدین شاه بر می‌گردد. یک آشپز تبریزی به اسم حاج علی برای نخستین بار چلو کباب را به حضور سلطان عرضه کرد. سپس این غذای تازه خیلی زود مورد استقبال شاه و درباریان قرار گرفت.

سال ۱۲۵۴ نایب غلامحسین، فرزند حاج علی، ابداع پدر خویش را از دربارایران خارج کرد و آن را به بازاریان عرضه کرد. از سال ۱۲۵۴ تاکنون که حدود ۱۵۰ سال گذشته است، میراث نایب بزرگ به فرزندان او رسید و امروزه رستوران نایب ارائه کننده اصیل‌ترین چلوکباب در ایران به حساب می آید.

رستوران نایب شعبه وزرا از قدیمی‌ترین و شایسته ترین رستوران‌های نایب در تهران است. این رستوران به وسیله یکی از نوادگان نایب بزرگ اداره می شود و معروف‌ترین رستوران نایب در تهران هم محسوب می‌شود.

به عقیده بسیاری از اشخاص درصورتی که می خواهید چلو کباب اصیل ایرانی را تجربه نمائید رستوران نایب شعبه وزرا شایسته ترین انتخاب شما خواهد بود.

رستوران نایب شعبه وزرا تهران و غذای آن

تصویر غذای رستوران نایب شعبه تهران

 

بهترین زمان سر زدن به رستوران نایب شعبه وزرا

اهالی تهران با اسم نایب و رستوران نایب به خوبی آشنا می باشند و معمولاً مشتریان ثابتی همواره در این رستوران حضور دارند. اکثری از اهالی تهران، این رستوران را به مهمانان خود از سایر شهرها و کشورها هم معرفی می نمایند. به همین منظور در کلیه زمان‌های سال این رستوران معمولاً مملو از مشتری است.

در هر زمان از سال درصورتی که به قصد کار یا تهران گردی به پایتخت کشور ایران سفر کردید، توصیه می‌کنم برای امتحان بهترین چلو کباب ایران به رستوران نایب هم سر بزنید.

نشانی و شیوه های دسترسی رستوران نایب تهران

نشانی شعبه وزرا: تهران، خیابان وزرا، کوچه یازدهم، رستوران نایب شعبه وزرا
شماره تماس رستوران نایب : ۰۲۱۸۸۷۰۷۲۷۲

راه‌های دسترسی

رستوران نایب در خیابان وزرا و در منطقه مرکزی تهران قرار گرفته است. خیابان وزرا از شمال به خیابان گاندی و از جنوب به خیابان میرزای شیرازی متصل می‌شود. همچنین این خیابان در امتداد خیابان ولیعصر جای دارد و از طریق خیابان بهشتی به خیابان ولیعصر هم متصل است.

بزرگ راه مدرس نزدیک‌ترین بزرگراه به خیابان وزرا است که به بزرگراه‌های شهید همت و شهید قاسم سلیمانی متصل بوده و از طریق خیابان بهشتی به خیابان وزرا هم راه پیدا می‌کند .

به این ترتیب از نظر دسترسی خیابان وزرا و رستوران نایب تهران حالت خوبی دارند. اما به علت قرار گیری در مرکز شهر معمولاً ترافیک متعددی در این خیابان دیده می شود.

دسترسی با مترو

ایستگاه مترو میرزای شیرازی نزدیک‌ترین ایستگاه مترو تهران به رستوران نایب وزرا است. این ایستگاه مترو حدود ۷۵۰ متر با رستوران فاصله دارد و با پای پیاده ۱۰ دقیقه راه است.

ایستگاه مترو میرزای شیرازی در خیابان بهشتی و نبش خیابان ایزد قرار دارد. شما با پیاده روی می‌توانید از خیابان بهشتی وارد خیابان وزرا شوید و خود را به رستوران نایب برسانید.
ساعت کاری رستوران نایب تهران : ۱۱ : ۳۰ صبح تا ۲۲ : ۳۰ شب است.

رستوران نایب تهران همه روزه برای وعده‌های ناهار و شام میزبان مشتریان و علاقه مندان خود است . این رستوران در تمامی روزهای سال باز بوده و در اکثر روزهای تعطیل و چه بسا تعطیلات مذهبی و قانونی هم به مشتریان خود سرویس رسانی می نماید.

رستوران نایب شعبه وزرا تهران و غذای آن

تصویر غذای رستوران نایب شعبه وزرا تهران

 

دانستنی‌های رستوران نایب تهران

• اولین رستوران نایب سال ۱۲۵۴ در بازار تهران بهره برداری شد . این رستوران در واقع در محل یک حمام قدیمی افتتاح شده بود و اولین مثال یک رستوران مدرن ایرانی به حساب می‌آمد.
• نایب بزرگ یا نایب غلامحسین پدر چلوکباب ایران به حساب می آید و برای اولین بار چلو کباب را از دربار به میان مردمان عادی آورد.
• شعبه‌های مختلفی از رستوران نایب در تهران افتتاح شده‌اند که تعدادی از آن ها به وسیله نوادگان و بازماندگان نایب بزرگ افتتاح شده‌اند و برخی دیگر هم صرفا از این نام سو استفاده می‌نمایند.
• در میان رستوران‌های نایب، شعبه وزرا دارای قدمت بسیار طولانی تری است و به عقیده اکثری از اشخاص چلوکباب نایب را می بایست در‌این رستوران پیدا نمائید.
• این رستوران علاوه بر مشتریان ایرانی خود, محبوبیت زیادی دربین گردشگران خارجی که به ایران سفر می کنند دارد.