احتمالا برای شما نیز پیش آمده که به هنگام سفر کردن متوجه بوی ناخوشایندی از بدنتان شده باشید. امروز در این مقاله به بررسی دلایل بوی بد بدن در سفر می پردازیم. با دبی همراه باشید.

شش دلیل اصلی بوی بد بدن در سفر

کم آبی بدن

کاملا درست متوجه شدید. یکی از دلایل مهم بوی بد بدن در سفر آب نخوردن به میزان کافیست. زمانی که در سفر هستید به احتمال زیاد بدن شما با عوض شدن آب و هوا واکنش نشان می دهد و بوی ناخوشایندی که انتظارش را نداشتید پخش می شود. در همین راستا درصد آب بدن نیز کاهش می یابد. جالب است بدانید این اتفاق سبب می شود پوست شما خشک شده و عرق به جای بماند.

کم آبی بدن، یکی از دلایل وی بد دهان است

کم آبی در سفر

 

استفاده زیاد از یک کفش

اگر به شما بگوییم در سفرتان مدام کفش هایتان را عوض کنید حتما تعجب می کنید یا می خندید. زیرا که به نظر همه ایتفاده از یک کفش راحت تر و معمول تر است. ولی باید شما را در همین نقطه محکوم کرده و بگوییم استفاده زیاد از یک کفش یکی از دلایل بوی بد بدن در سفر است.

پیش از آغاز سفرتان حتما به یاد داشته باشید که کفش اضافه در کوله یا چمدانتان بگذارید. عوض کردن روزانه کفش هایتان در از بین بردن بوی بدی که از آن دوری می کنید تاثیر به سزایی دارد. با این حرکت شما می توانید کفش های خود را به اصطلاح شیفتی کنید.

عرق استرس

چنانچه جزو افراد اهل سفر باشید و هواپیما و کشتی به عنوان انتخاب اولتان برای وسیله نقلیه باشد به احتمال زیاد خاطرات خوبی برای روز های اول ندارید. در چنین مواقعی معمولا استرس می گرفتید و در نتیجه عرق بد بویی از شما ترشح می شد. ولی به طور کلی و فارغ از مسئله سفر استرس تاثیر زیادی بر روی بوی بد بدن دارد.

 

مطالب مرتبط: اصطلاحات متداول در هتل ها | بخش اول

 

عوض کردن عادت غذایی

زمانی که به سفر می روید عملا در حال دور کردن عادات غذایی روزانه تان از خودتان هستید. این اتفاق در همه کار های روزانه بدنتان تاثیر گذار است. از حس و حال شما تا روند متابولیسم بدنتان. زمانی که چارچوب کلی متابولیسم و عادات غذاییتان به هم می ریزد بدنتان واکنش داده و بوی بد از خود ترشح می کند.

نوشیدنی‌ های مضر

در ادامه مشکلات غذایی و تغییر روند متابولیسم به بحث نوشیدنی های مضر و بد می رسیم. از دسته خوراکی هایی که به طور مستقیم روی بدن تاثیر گذاشته و متابولیسم را کند می کند. نتیجه این اتفاق موضوعات ناخوشایندی مانند سردرد و خواب ناراحت است. پس تا الان باید متوجه شده باشید که تغییر در عادات غذایی به هر شکل یکی از دلایل اصلی بوی بد بدن در سفر است.

غذا نخوردن کافی

علاوه بر آنکه باید سعی کنید تا جایی که ممکن است عادات غذایی خود را به نریزید و یا مشکلات آن را بپذیرید باید درست غذا بخورید. حتما سعی کنید وعده ها را مرتب میل کنید.

از دست دادن هر وعده غذایی و در نهایت کم خوردن نیز متابولیسم را کاهش داده و بوی نامطبوع ختم می شود. با همه اتفاقات و مشکلات سعی کنید مقدار غذایی اندک همیشه برای وعده هایتان در نظر بگیرید.