دشت شقایق، دارای طبیعتی بکر و زیبا و جنگلی رویایی، که در آن تولید عسل های ناب و بکر، وجود دارد. وجود دریاچه و آبشاری زیبا و پر از گل های قرمز رنگ شقایق که هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. 

گل شقایق، لاله داغدار یا لاله خودرو گیاهی است. خودرو و وحشی با گل‌هایی به رنگ سرخ با چهار گلبرگ و تعداد زیادی پرچم است. دهخدا این گل را لاله خوانده که در عربی، شقایق و در انگلیسی، پاپی خوانده می‌شود.

جاده خلخال و اسالم

دشت شقایق در استان اردبیل در شهرستان خلخال ، که خلخال به اسالم در استان گیلان را به هم متصل می کند، واقع شده است.
به جهت وجود شرایط خاص و اقلیم کوهستانی آن و ترکیب دشت و طبیعت جنگلی، به عنوان زیبا ترین و رویایی ترین جاده جنگلی کشور ایران شناخته شده است.

دشت شقایق

گردشگران می توانند در جاده ای به وسعت ۷۰ کیلومتری تمام این زیبایی های خدادادی را یک جا مشاهده کنند.

این منظره بکر، در حد فاصل خلخال و اسالم و در ۲۵ کیلومتری خلخال واقع شده است که دوست داران و علاقه مندان به طبیعت را هر ساله به منطقه دعوت می‌کند و جلوه ای از زیبایی و شکوه را نمایان می کند.

دشت شقایق خلخال , تا نزدیکی اوایل تیرماه این جذابیت را دارد و هموطنان عزیز از همه نقاط سرزمین می توانند برای دیدن این نعمت خدادادی سفری به خطه پر از گل شقایق خلخال داشته باشند، نفس کشیدن در این هوای مطبوع و ناب، خستگی را از بدن مسافران و گردشگران می گیرد.

 

دشت شقایق جاده خلخال به اسالم

دشت شقایق زیبا در جاده اسالم به خلخال

 

دشت شقایق به خاطر قرار داشتن در بخش شمالی سرزمین, اقلیم خاصی دارد: به طوری که در همه‌ ی فصل‌های سال، هوای مطبوع و خنکی دارد و مه و رطوبت در آن مشاهده می شود. در تمامی طول سال شاهد بارش باران در مناطقی از این جاده هستسم. همچنین فصل تابستان در ارتفاعات این ناحیه هوا سرد است .

دلایل سفر به جاده اسالم به خلخال

  • از مهم‌ترین دلیل سفر به این منطقه‌ی جنگلی زیبا را می‌توان، طبیعت زیبا و بکر آن دانست.
  • رانندگی در طول مسیراین جاده خسته ‌کننده نیست و تجربه‌ای فوق‌العاده برایتان به همراه دارد.
  • همچنین می‌توانید از طعم مزه بی‌نظیر غذاهای محلی و سنتی، کباب چنجه، کره‌ی محلی، عسل طبیعی تازه و نان و لبنیات و سرشیر تازه در آن جا لذت ببرید.

دشت شقایق جاده خلخال به اسالم طبیعتی بکر

تصویری از زیبایی دشت مغان

 

دسترسی به جاده دشت شقایق

اگر در اردبیل هستید، سفرتان را از شهر خلخال در شهرستان خلخال شروع کنید. ولی اگر از سمت گیلان شروع به حرکت کردید به شهر اسالم در شهرستان تالش بروید.