جاذبه های گردشگری گرگان |۶ جاذبه دیدنی

امروز کمی از فضای شلوغ شهری و ترافیک آن دور شدیم تا سری به شمال ایران بزنیم. امروز به معرفی جاذبه های گردشگری گرگان می پردازیم.

جاذبه های گردشگری گرگان

پارک جنگلی ناهارخوران

برای شروع لیست جاذبه های گردشگری گرگان ابتدا به سراغ پارک جنگلی ناهار خوران می رویم. این پارک با فضای دلپذیر و جذابی که دارد قدمت زیادی بین جنگل های گرگان دارد. جالب است بدانید درختان بسیار بلند و تنومند این پارک بسیار معروف بوده و جلوه ای مثال زدنی به آن بخشیده است. آب و هوای این منطقه و پارک جنگلی بسیار مطبوع بوده و به راحتی می تواند مسافران را جذب خود کند.

جنگل توسکستان

یک از جاذبه های گردشگری گرگان که در منطقه جنوبی این شهر قرار دارد جنگل فوق العاده توسکستان است که در همه فصول به ویژه تابستان حال و هوایی زیبا و خواستنی را به مسافران خود هدیه می دهد. این جنگل یکی از مشهور ترین و محبوب ترین جاذبه های گرگان برای گردشگران حرفه ای و مسافران عادی است. جنگل توسکستان که مرتفع ترین منطقه آن جهان نما نام دارد آب و هوایی بسیار سرد دارد. اقامت طولانی در این جنگل و به ویژه در منطقه جهان نما در زمستان ممنوع است. یک از دلایل محبوبیت و شهرت این جنگل بین دوستداران طبیعت آب و هوای خنک و دوست داشتنی آن است.

جنگل توسکستان

دریاچه‌ توشن

شماره بعدی لیست جاذبه های گردشگری گرگان به مکانی جز دریاچه توشن که چشم غاندازی از جنگل النگدره را دارد تعلق نمی گیرد. این دریاچه فوق العاده زیبا در فاصله پنج کیلومتری گرگان قرار دارد و و جزوی از روستای النگدره محسوب می شود. دلایل زیادی وجود دارد که گردشگران و مسافران علاقه خاصی به این دریاچه و حال و هوای آن دارند. برای مثال آب و هوای خیلی خوب و ماهی های متنوعی که در دریاچه قرار دارند کمک شایانی به محبوبیت بالای آن کرده اند.

منطقه‌ حفاظت شده جهان نما

جهان نما که در بالاترین نقطه جنگل توسکستان قرار داشت دارای طبیعی بکر و بی نظیر است. این منطقه دوستداشتنی طرفدارن بسیاری دارد. این جاذبه طبیعی که در نزدیکی کردکو یکی از شهرستان های گرگان واقع شده است جاذبه مخوف و در عین حال جذاب را در خود جای داده است. حیوانات وحشی و حیواناتی که در غار زندگی می کنند همان جاذبه جذابو مخوف این منطقه هستند که جزو ارزش های اصلی جنگل و ارزشمند ترین سرمایه های ایران محسوب می شوند.

آبشار رنگو

تا به حال آبشاری با چهره دایره ای شکل دیده اید؟ آبشار رنگو که دارای چندین خروجی فرعی می باشد دارای فضای سبزی دیدنی است. گیاهان مختلف و گوناگونی که در این منطقه وجود دارد جلوه ای خاص به آن بخشیده و از پر طرفدار ترین جاذبه های گردشگری گرگان د رلیست گردشگران است.

تپه تاریخی-فرهنگی تورنگ تپه

یکی از کهن ترین جاذبه های گرگان که مربوط به دوران خیلی دور است تورنگ تپه نام دارد. این جاذبه گردشگری مربوط به هزاره سوم قبل از ملاد است که در شمال شرقی گرگان واقع شده است. به جرات می توان گفت تورنگ تپه جزو یکی از باستانی ترین جاذبه های ایران است.

 

مقالات مرتبط برای شما

خوش طعم ترین و معروف ترین غذاهای استان خوزستان

آیا شما هم در پی لیستی از شایسته ترین و لذیذترین غذاهای استان خوزستان هستید؟ آیا می‌دانید غذاهای استان خوزستان …

روستای لاویج چمستان | بازدید از زیبایی

امروز در Dobey.ir قصد داریم به روستای لاویج چمستان یکی از روستا های شمال ایران سفری زیبا داشته باشیم؛ روستای …

جاذبه های دیدنی مسجد سلیمان | ۵ مورد

مسجد سلیمان یکی از شهر های تاریخی و کهن ایران است که بین رشته کوه‌ های زاگرس در استان خوزستان …

غذاهای محلی سیستان و بلوچستان |۴ مورد

امروز در این مقاله تصمیم گرفته ایم به سراغ غذاهای محلی سیستان و بلوچستان برویم و برخی از جذاب ترین …

اصطلاحات متداول در هتل ها | بخش اول

به هنگام سفر وقتی اقامتمان در هتل مورد نظر را شروع می کنیم ممکن است با برخی اصطلاحاتی رو به …

دلایل بوی بد بدن در سفر | ۶ دلیل اصلی

احتمالا برای شما نیز پیش آمده که به هنگام سفر کردن متوجه بوی ناخوشایندی از بدنتان شده باشید. امروز در …