جاذبه های دیدنی یزد | معرفی ۳ مورد جذاب شهر یزد

هر جایی از کشورمان جاذبه های دیدنی و شگفتی ‌های خیلی زیادی را داراست، دیدن یکایک این شهرها و دیدن کردن از منطقه های تماشایی و جذاب ایران، بدون تردید اتفاقی خوش و تجربه‌ای مثال زدنی برایتان به یادگار خواهد گذاشت. یکی از این شهر های فوق العاده جذاب که در دل کویری زیبا آرام گرفته، شهر یزد مهد قنات و قنوت و قناعت است. این شهر مشهور و زیبا دیدنی‌های بسیاری دارد. با ما همراه باشید تا گوشه ای از جاذبه های دیدنی یزد را معرفی کنیم.

شهر تاریخی و قدیمی یزد، با بادگیرهای بلند و زیبای خود، قنات‌ها و کوچه ‌هایی که پر است از خانه های خشت و گلی، خود را به عموان شهری که در هر گوشه ای از آن برگی از تاریخی رمیده فریاد می زند و این هر انسانی را مجذوب خود می کند. شهر یزد به نخستین شهر ساخته شده از خشت مشهور است و در سال ۹۶ یعنی ۳ سال پیش به سبب نوع معماری خاص و رنگ و بوی سنتی در لیست جهانی یونسکو  ثبت شد و افتخار آفرید.

جاذبه های دیدنی یزد : مجموعه امیر چخماق

مجموعه امیر چخماق این مجموعه با ارزش در یزد دارای، مسجدی بسیار بزرگ، بازار، تکیه، آب انبار، خانقاه ( جایی برای عبادت صوفیان)، کاروانسرا، قنات‌ خانه، چاه آب سرد، حمام عمومی و مدرسه است و همه ی این ها را در خود جای داده است و کلیه ی این بناهای نام برده شده به خاطر سابقه و اعتبار تاریخی و ویژگی‌ های منحصر به فرد خود، در لیست آثار ملی کشورمان ثبت شده اند.

مجموعه امیر چخماق

جاذبه های دیدنی یزد : باغ دولت آباد

چشم های خود را آرام ببندید و به خلسه بروید و در تخیلات خود به یک کویر نا متناهی بروید، اکنون باغی گسترده و سرسبز را تصور کنید که میان آن جا خوش کرده است. سفر خود را به درون این باغ رویایی شروع کنید: صدای دلربای پرندگان، عطر و بوی جذاب و دل انگیز گل و گیاهان، تازگی درختان پر بار میوه باغ، کاج و سرو های بلندی که می‌توان در سایه های نرم و آرام آن ها نشست و برای مدتی مشکلات و تشنج های زندگی را از یاد برد؛ سپری کردن این چنین لحظاتی تنها یک رویا و تصور نخواهد بود، چنانچه چمدان سفر ببندید و  از باغ دولت آباد یزد، یکی از جاذبه های دیدنی یزد، دیدن کنید. باغ دولت آباد در فصول سرد هر سال یعنی پاییز و زمستان آب و هوایی مطبوع و خنک و دلپذیری دارد؛ در نتیجه خیلی از گردشگران ترجیح می‌دهند در فصل های پاییز و زمستان از باغ دولت آباد دیدن کنند ولی در بهار و تابستان هم می‌توان از این باغ دیدن کرد و با غرق شدن در تماشای درخت‌های سرسبز صدساله و خنکای آب حوض، لذتی وصف نشدنی را تجربه کرد.

 

جاذبه های دیدنی یزد : مسجد جامع یزد

مسجد جامع یزد در طول بازه زمانی صدساله و در سه دوره تاریخی گوناگون ساخته شده است. از جذابیت های این مسجد آیینه تمام نمایی است که نتیجه ی  ذوق و هنر استادکاران اهل شهر یزد است. در طول مراحل ساخت هر بنایی قصه ها و اتفاقات خیلی زیادی رقم می‌ خورد که بین همه مردم دهان به دهان می‌چرخد و بعضی اوقات آن‌ چنان جا می افتند و شهرت می یابند که به گونه ای به شناسنامه‌ برای بنا تبدیل می‌شود.

مقالات مرتبط برای شما

هتل های معروف جزیره قشم | جزیره رویایی

جزیره قشم دارای هتل های زیادی است که همین امر سبب شده تا انتخاب بهترین هتل در این جزیره به …

خوش طعم ترین و معروف ترین غذاهای استان خوزستان

آیا شما هم در پی لیستی از شایسته ترین و لذیذترین غذاهای استان خوزستان هستید؟ آیا می‌دانید غذاهای استان خوزستان …

روستای لاویج چمستان | بازدید از زیبایی

امروز در Dobey.ir قصد داریم به روستای لاویج چمستان یکی از روستا های شمال ایران سفری زیبا داشته باشیم؛ روستای …

جاذبه های دیدنی مسجد سلیمان | ۵ مورد

مسجد سلیمان یکی از شهر های تاریخی و کهن ایران است که بین رشته کوه‌ های زاگرس در استان خوزستان …

جاذبه های گردشگری گرگان |۶ جاذبه دیدنی

امروز کمی از فضای شلوغ شهری و ترافیک آن دور شدیم تا سری به شمال ایران بزنیم. امروز به معرفی …

غذاهای محلی سیستان و بلوچستان |۴ مورد

امروز در این مقاله تصمیم گرفته ایم به سراغ غذاهای محلی سیستان و بلوچستان برویم و برخی از جذاب ترین …