جاذبه های دیدنی یزد | معرفی ۳ مورد جذاب شهر یزد

هر جایی از کشورمان جاذبه های دیدنی و شگفتی ‌های خیلی زیادی را داراست، دیدن یکایک این شهرها و دیدن کردن از منطقه های تماشایی و جذاب ایران، بدون تردید اتفاقی خوش و تجربه‌ای مثال زدنی برایتان به یادگار خواهد گذاشت. یکی از این شهر های فوق العاده جذاب که در دل کویری زیبا آرام گرفته، شهر یزد مهد قنات و قنوت و قناعت است. این شهر مشهور و زیبا دیدنی‌های بسیاری دارد. با ما همراه باشید تا گوشه ای از جاذبه های دیدنی یزد را معرفی کنیم.

شهر تاریخی و قدیمی یزد، با بادگیرهای بلند و زیبای خود، قنات‌ها و کوچه ‌هایی که پر است از خانه های خشت و گلی، خود را به عموان شهری که در هر گوشه ای از آن برگی از تاریخی رمیده فریاد می زند و این هر انسانی را مجذوب خود می کند. شهر یزد به نخستین شهر ساخته شده از خشت مشهور است و در سال ۹۶ یعنی ۳ سال پیش به سبب نوع معماری خاص و رنگ و بوی سنتی در لیست جهانی یونسکو  ثبت شد و افتخار آفرید.

جاذبه های دیدنی یزد : مجموعه امیر چخماق

مجموعه امیر چخماق این مجموعه با ارزش در یزد دارای، مسجدی بسیار بزرگ، بازار، تکیه، آب انبار، خانقاه ( جایی برای عبادت صوفیان)، کاروانسرا، قنات‌ خانه، چاه آب سرد، حمام عمومی و مدرسه است و همه ی این ها را در خود جای داده است و کلیه ی این بناهای نام برده شده به خاطر سابقه و اعتبار تاریخی و ویژگی‌ های منحصر به فرد خود، در لیست آثار ملی کشورمان ثبت شده اند.

مجموعه امیر چخماق

جاذبه های دیدنی یزد : باغ دولت آباد

چشم های خود را آرام ببندید و به خلسه بروید و در تخیلات خود به یک کویر نا متناهی بروید، اکنون باغی گسترده و سرسبز را تصور کنید که میان آن جا خوش کرده است. سفر خود را به درون این باغ رویایی شروع کنید: صدای دلربای پرندگان، عطر و بوی جذاب و دل انگیز گل و گیاهان، تازگی درختان پر بار میوه باغ، کاج و سرو های بلندی که می‌توان در سایه های نرم و آرام آن ها نشست و برای مدتی مشکلات و تشنج های زندگی را از یاد برد؛ سپری کردن این چنین لحظاتی تنها یک رویا و تصور نخواهد بود، چنانچه چمدان سفر ببندید و  از باغ دولت آباد یزد، یکی از جاذبه های دیدنی یزد، دیدن کنید. باغ دولت آباد در فصول سرد هر سال یعنی پاییز و زمستان آب و هوایی مطبوع و خنک و دلپذیری دارد؛ در نتیجه خیلی از گردشگران ترجیح می‌دهند در فصل های پاییز و زمستان از باغ دولت آباد دیدن کنند ولی در بهار و تابستان هم می‌توان از این باغ دیدن کرد و با غرق شدن در تماشای درخت‌های سرسبز صدساله و خنکای آب حوض، لذتی وصف نشدنی را تجربه کرد.

 

جاذبه های دیدنی یزد : مسجد جامع یزد

مسجد جامع یزد در طول بازه زمانی صدساله و در سه دوره تاریخی گوناگون ساخته شده است. از جذابیت های این مسجد آیینه تمام نمایی است که نتیجه ی  ذوق و هنر استادکاران اهل شهر یزد است. در طول مراحل ساخت هر بنایی قصه ها و اتفاقات خیلی زیادی رقم می‌ خورد که بین همه مردم دهان به دهان می‌چرخد و بعضی اوقات آن‌ چنان جا می افتند و شهرت می یابند که به گونه ای به شناسنامه‌ برای بنا تبدیل می‌شود.

مقالات مرتبط برای شما

مکان های گردشگری یزد که باید از آن دیدن کرد

یزد آنقدر مکان های گردشگری در خود دارد که در یک مقاله نمی گنجد. امروز در این گزارش قصد داریم …

روستای اروست | روستایی کمتر دیده شده

با وجود اینکه نوع زندگی امروزی و شهر نشینی مدرن بسیار مفرح تر بوده و امکانات فراوانی دارد، ولی نباید …

شباهت جاذبه های دیدنی ایران و جهان | ۳مورد

هیچ وقت آیا در زندگی خود این موضوع از ذهنتان گذر کرده است که دو کودک، چه بسا بزرگسال دو …

ملزومات اولیه سفر جاده ای | چند نکته کاربردی

سفر جاده ای از آن دسته سفر هایی است که می تواند تا عمر دارید در ذهنتان ماندگار بماند. با …

بهترین رستوران های اصفهان | معرفی ۴مورد

امروز در این مقاله قصد داریم تا به نصف جهان سفر کنیم و تعدادی از بهترین رستوران های اصفهان را …

مکان های دیدنی همدان | بخش ۱ معرفی

همدان از آن شهر هایی از ایران است که هر چه قدر از آن بگوییم کم است، از آب و …