جاذبه های دیدنی یزد | معرفی 3 مورد جذاب شهر یزد

جاذبه های دیدنی یزد را بهتر بشناسید

هر جایی از کشور ما جاذبه های دیدنی و شگفتی ‌های خاص خود را دارد، دیدن یکایک این شهرها و دیدن کردن از منطقه های تماشایی و جذاب ایران، بدون تردید اتفاقی خوش و تجربه ‌ای مثال زدنی برایتان به یادگار خواهد گذاشت. یکی از این شهر های فوق العاده جذاب که در دل کویری زیبا آرام گرفته، شهر یزد مهد قنات و قناعت است. این شهر مشهور و زیبا دیدنی ‌های بسیاری دارد. با ما همراه باشید تا گوشه ای از جاذبه های دیدنی یزد را معرفی کنیم.

شهر تاریخی و قدیمی یزد، با بادگیر های بلند و زیبای خود، قنات‌ها و کوچه ‌هایی که پر است از خانه های خشت و گلی، خود را به عموان شهری که در هر گوشه ای از آن برگی از تاریخی رمیده فریاد می زند و این هر انسانی را مجذوب خود می کند. شهر یزد به نخستین شهر ساخته شده از خشت مشهور است و در سال 96 یعنی 3 سال پیش به سبب نوع معماری خاص و رنگ و بوی سنتی در لیست جهانی یونسکو  ثبت شد و افتخار آفرید.

جاذبه های دیدنی یزد : مجموعه امیر چخماق

مجموعه امیر چخماق این مجموعه با ارزش در یزد دارای، مسجدی بسیار بزرگ، بازار، تکیه، آب انبار، خانقاه ( جایی برای عبادت صوفیان)، کاروانسرا، قنات‌ خانه، چاه آب سرد، حمام عمومی و مدرسه است و همه ی این ها را در خود جای داده است و کلیه ی این بناهای نام برده شده به خاطر سابقه و اعتبار تاریخی و ویژگی‌ های منحصر به فرد خود، در لیست آثار ملی کشورمان ثبت شده اند.

مجموعه امیر چخماق

جاذبه های دیدنی یزد : باغ دولت آباد

چشم های خود را آرام ببندید و به خلسه بروید و در تخیلات خود به یک کویر به انتها بروید، اکنون باغی گسترده و سرسبز را تصور کنید که میان آن جا خوش کرده است. سفر خود را به درون این باغ رویایی شروع کنید: صدای دلربای پرندگان، عطر و بوی جذاب و دل انگیز گل و گیاهان، تازگی درختان پر بار میوه باغ، کاج و سرو های بلندی که می‌توان در سایه های نرم و آرام آن ها نشست و برای مدتی مشکلات و تشنج های زندگی را از یاد برد.

سپری کردن این چنین لحظاتی تنها یک رویا و تصور نخواهد بود، چنانچه چمدان سفر ببندید و  از باغ دولت آباد یزد، یکی از جاذبه های دیدنی یزد، دیدن کنید. باغ دولت آباد در فصول سرد هر سال یعنی پاییز و زمستان آب و هوایی مطبوع و خنک و دلپذیری دارد؛ در نتیجه خیلی از گردشگران ترجیح می‌دهند در فصل های پاییز و زمستان از باغ دولت آباد دیدن کنند ولی در بهار و تابستان هم می‌توان از این باغ دیدن کرد و با غرق شدن در تماشای درخت ‌های سرسبز صد ساله و خنکای آب حوض، لذتی وصف نشدنی را تجربه کرد.

 

جاذبه های دیدنی یزد : مسجد جامع یزد

مسجد جامع یزد در طول بازه زمانی صدساله و در سه دوره تاریخی گوناگون ساخته شده است. از جذابیت های این مسجد آیینه تمام نمایی است که نتیجه ی  ذوق و هنر استادکاران اهل شهر یزد است. در طول مراحل ساخت هر بنایی قصه ها و اتفاقات خیلی زیادی رقم می‌ خورد که بین همه مردم دهان به دهان می‌چرخد و بعضی اوقات آن‌ چنان جا می افتند و شهرت می یابند که به گونه ای به شناسنامه‌ برای بنا تبدیل می‌شود.

 

در پایان

دیدنی های یزد بی شمار است. یادتان نرود که هنگام سفر به این شهر دیدنی لیستی از جاهای دیدنی آن تهیه کنید و از همه آن ها بازدید کنید. اما اگر به دنبال اقامت در مکانی سنتی و در بافت قدیمی شهر هستید پیشنهاد می کنیم تا سری به هتل داد یزد بزنید و اقامتی رویایی برای خود رقم بزنید.

مقالات مرتبط برای شما

تنگه کافرین استان ایلام

تنگه کافرین استان ایلام یکی از دره های بکر عروس زاگرس است،که در بدره واقع شده است. این استان تنگه‌ …

برترین مراکز خرید کرمان در سال 99

مراکز خرید کرمان به ‌نوعی با تمام جاذبه ‌های توریسم این شهر گره خورده‌اند، هر جا که یک بنای تاریخی …

جنگل ابر استان سمنان، از قدیمی ترین جنگل های جهان

جنگل ابر شاهرود تقاطع پیوند زمین و آسمان بر فراز جنگلی زیبا با درختانی بلند قامت است. این جنگل بازمانده …

هتل ارم تهران، همه آنچه باید درمورد این هتل بدانید

هتل ارم تهران (چهار ستاره) هتل ارم تهران در شمال شهر با منظره‌ ای چشم نواز در سال ۱۳۸۰ افتتاح …

دریاچه دوقلو آبدانان، همه آنچه باید بدانید

دریاچه سیاه گاو یا دریاچه دوقلو آبدانان دریاچه دوقلو آبدانان در استان ایلام قرار گرفته است. رودخانه سیاه گاو از …

آشنایی با جاذبه های ایلام، عروس 1000 ساله زاگرس

با جاذبه های ایلام (عروس زاگرس) بیشتر آشنا شوید! واژه عروس زاگرس، بی شک ذهن هر شنونده ‌ای را به …