بوم گردی در ایران، با استقبال زیادی در بین گردشگران خارجی رو به رو شده است. بوم ‌گردی‌ها رشد چشم‌ گیری داشته و گردشگران فرنگی در مشاهده از ایران بیش تر اشتیاق به اقامت در این بوم‌گردی‌ها و تجربه زندگی محلی را دارند تا اقامت در هتل ‌های لاکچری و شهرهای بزرگ.

بوم گردی در ایران، گیله‌ بوم اقامتی در دل سرسبزی بی پایان

یکی از زیباترین بوم گردی در ایران در دل روستای قاسم آباد در گیلان خانه کرده است که در سفر به آن، چنان غرق وقار و زیبایی معاش قبلی میشوید که انگار هرگز پای مدرنیته به معاش ما گشوده نشده است. این بوم‌گردی را سه برنا خوش ذوق و سلیقه اهل هجرت فعال سازی کردند تا زیبایی‌های زندگی روستایی را با مردمان تمامی جای جهان سهیم شوند.

در منظر اول به این خانه چوبی در دل سرسبزی بی نهایت احساس می‌کنید که در لوکیشن فیلم‌ها در دل دشت‌های سرسبز کشورهای اروپایی هستید تا خانه‌ای که قرار است چندین روزی را میهمان آن باشید.

بوم گردی در ایران، گیله بوم هر بار صاحب خانه ۱۷ میهمان در دو طبقه است، اتاق پایین شیروانی نیز دارد برای اشخاصی که دنبال آرامش مطلق هستند و تنها سفر می کنند.

بوم گردی در ایران از نگاه گردشگران فرنگی

 

درصورتی که می خواهید در دل زمان سفر نمایید خودتان را میهمان اکو کلبه نمایید، جایی که دیوارهای کاهگلی و بوی بخاری هیزمی آن برای شما آرامش مطلق به همراه دارد.

تعریف از خوشمزگی غذاهای گیلان چیزی بیشتر از تکرار مکررات نیست، غذاهایی که مرزهای خوشمزگی را جا به جا کرده‌اند و اینجا لذیذترین مدل غذا های گیلکی را نوش جان می‌کنید.

خانه نقلی، جایی که صفا و صمیمیت معنی پیدا می کند

بوم گردی در ایران، که در یکی از خانه های با صفای قاجاری ۱۵۰ ساله است که تمام شکوه و ویژگی‌های معماری خانه‌های کویری از حیاط اندرونی و بیرونی گرفته تا سرداب و دالان و حوض بادگیر یکجا به مهمان ها نشان می‌دهد.

در خانه نقلی که کوچک‌ترین منزل تاریخی ثبت شده در کشور‌ ایران است، صرفا غذای محلی سرو می گردد آن نیز در ظروف سفالی، چه بسا مهمانانی که عاشق تجربه‌ های تازه می باشند.

آن ها می توانند در پختن نان و غذاهای محلی همراه صاحب خانه شوند، اتاق ‌ها ساده است و دنج، درصورتی که بخواهید تابستان ‌ها می‌توانید بالای پشت بام و زیر سقف آسمان پر ستاره کویر بخوابید.

اکوتوریسم نارتیتی، اینجا خاطره اقامت با انار ها گره می‌‌خورد

این زوج خوش ذوق و سلیقه پیش از راه اندازی بوم‌گردی نارتیتی با همسایه‌ها درخصوص آن صحبت کردند و همین همسایه‌ها کمک دست آن ها در میزبانی می باشند، درصورتی که در محله مراسمی برپا باشد با اجازه صاحب مراسم می توانید به همراه صاحب خانه در این مراسم‌ها شرکت نمایید.

به رسم زندگی سنتی ایرانی، در اتاق‌های کاهگلی و دنج نارتیتی خبری از تخت نیست و برای خواب لحاف و تشک در اختیار مهمان ‌ها قرار می‌گیرد.

غذاهای محلی لذیذ را در رستوران کوچک این خانه باصفا نوش جان فرمائید و در باغ انار آن محو زیبایی شوید.

اگر‌چه خود نارتیتی بهانه‌ای شده برای سفر به تفت اما با اقامت در‌این بوم‌گردی باصفا فراموش نکنید که سری به جاذبه‌های تفت نظیر باغ صدری، مسجد جامع شاه اما، قلعه تاریخی فراشاه و زیارت گاه پیرناکی بزنید. بوم گردی در ایران می تواند خاطره ای لذت بخش از سفر را برایتان رقم بزند!

بوم گردی در ایران از نگاه توریست های فرنگی

 

بوم گردی در ایران،بوم ‌گردی نورخونه جایی که نوروروشنایی و صفایش را از منیر خانوم وام می گیرد

اتاق ‌هایی که در آن اقامت خواهید داشت ساده می‌باشند و آرام درست مانند روحیه صاحب خانه، اینجا در رختخواب می‌خوابید نه تخت خواب و غذاها هم دستپخت محلی ‌هاست. درصورتی که می خواهید خودتان را میهمان این تجربه ناب نمایید، اسفند تا اوایل خرداد ماه و فصل ‌پاییز شایسته ترین زمان مهاجرت به این ناحیه است.

بوم گردی در ایران از نگاه توریست های فرنگی

 

بوم‌ گردی بارانداز، خانه امید در دل کویر

بوم گردی در ایران ، اکوتوریسم بارانداز نتیجه تلاش‌های یک کسب و‌کار خانوادگی است یعنی خانواده طباطبایی‌ ها که خانه اجدادی خود را برای کویرنوردان و ماجراجو ها در دل آخرین روستای نرسیده به دشت کویر بازسازی کرده‌اند.

کسانی که عاشق کویر هستند خوب می دانند که در این سفر چه زیبایی‌هایی در انتظارشان است از روستای گرمه و بیاضه گرفته تا تماشای نیزار و غروب آفتاب، سافاری و دورهمی های آتش زیر آسمان کویر همراه با نوشیدن چای ذغالی.