بروزرسانی شده در تاریخ: ۱۴۰۰/۰۴/۰۱

جنگل النگ دره تحت عنوان یکی از ۷ ناحیه مثال زدنی توریسم این مرزوبوم و همینطور بوستان جنگلی النگ دره شاخص استانهای شمالی گزینش و معرفی شده‌است.بوستان جنگلی النگ دره در فصل بهار و فصل‌ تابستان و علی الخصوص در روزهای گرم و آفتابی، پر‌از افرادی است. از هوای شرجی و گرم شهر بدین حوزه‌ می آیند.

هوای بوستان جنگلی النگ دره دست‌کم ۱۰ سکو خنکتر از نقاط شهری است.
در باطن این بیشه جاده‌ای آسفالته موجود است؛ در دامنه بوستان جنگلی النگ دره پوشش گیاهی ویژه و همینطور رودخانه و چشمه‌های فراوان جذاب، منظره ارگانیک خاصی به آن بخشیده است.
هیچ حسی شادی بخش تر از مرحله فرو رفتن در آغوش بوستان جنگلی النگ دره و استشمام رایحه دل انگیز گل ها و گوش سپردن به آوای رودخانه ها نیست. امروزه اکثر ما، غرق شدن در دنیای تکنولوژی و گوشی تلفن های همراه را به مسافرت به دنیای فضای سبز ترجیح می دهیم. از طریق گوشی تلفن های همراهمان، به تماشای درختان می‌پردازیم.

نمای زیبا از بوستان جنگلی النگ دره

درختان زیبای بوستان جنگلی النگ دره در فصل پاییز

جلوه زیبای طبیعت بوستان جنگلی النگ دره

در حقیقت عمده انسان ها برای یافتن ادب، پناه بردن به منزل هایمان را به تماشای مناظر ارگانیک ترجیح می‌دهیم، ولی مطالعات اخیر نشان می‌دهد فهم فضای سبز به شدت استرس را سرکوب می نماید. پس بیایید قدر فضای سبز که نعمت مضاعف بزرگ است را بدانیم و بیش از پیش از آن منفعت مند شویم.

در شرایطی‌که مسافر شهر گرگان شدید سفارش می کنیم که فضای بکر و درختان زیبای بوستان جنگلی النگ دره را از دست ندهید، در حالتی‌که از کنار درختان زیبای این بیشه به آسانی عبور فرمایید یکی از فرصت های عالی زندگیتان را برای دیدن زیبایی های آفرینش از دست داده اید.

زیرا که بوستان جنگلی النگ دره، بکر و جالب است و جزء شایسته ترین بخشها توریسم استانهای شمالی به حساب می‌آید.

همچنین در هر فصلی از سال زیباست و شگفتی های مختص خودش را دارااست و تحت عنوان یکی از ۷ ناحیه مثال توریسم این مرز و بوم گزینش و معرفی شده‌است.

درون این بوستان فرصت قابل قبولی برای استراحت یک یا چندروزه مهیا است، زیرا تجهیزات بسیار خوبی نیز در این جا مهیا شده است؛ درون بوستان جنگلی النگ دره جاده ای آسفالته موجود هست و هر کجای آن که بخواهید میتوانید بنشینید و از درختان بی سابقه آن سود ببرید.

بوستان جنگلی النگ دره به مساحت ۱۸۵ هکتار و در ۵ کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان در مسیر جاده ناهار خوران قرار گرفته است.

آب و هوای این حوزه‌ دستکم ۱۰ مرتبه خنک تر از نقاط شهری و پرجمعیت است. بوستان جنگلی النگدره، در دامنه بیشه های انبوه شمالی جای دارد که از پوشش فضای سبز جنگلی شامل شده است. مهم ترین گونه های فضای سبز این بوستان جنگلی را انجیلی و ممرز، توسکا، لرگ، افرا، بلوط، بید، شیردار و خردمندی تشکیل می دهد.

نمای زیبا از یکی از مسیرهای بوستان جنگلی النگ دره

تصویر زیبای یکی از مسیرهای پیاده روی بوستان جنگلی النگ دره

 

 

یکی دیگر از پارک های جنگلی ای که شاید مایل باشید درباره آن بیشتر بدانید، پارک جنگلی نور است.

امکانات و تجهیزات بوستان جنگلی النگ دره

تجهیزات موجود در بوستان جنگلی النگ دره دربرگیرنده برق رسانی، خدمت های بهداشتی، جاده آسفالته، نمازخانه، بوستان نوباوه، زمین ورزش، ساختمان های نگهبانی، حیطه کمپینگ و پیک نیک است.

رودخانه قلاشی از قسمت جنوب بوستان جنگلی النگ دره تا شمال امتداد دارد و تقریباً از اواسط آن می‌گذرد. در حوالی این رودخانه، ۳ چشمه آب باکیفیت بسیار بالا موجود وجود دارد که منظره ارگانیک منحصر به فردی را تولید نموده است.

بیشه النگدره از طبیعتی مطلوب برای چهار فصل سال دارااست و در فصل بهار و فصل‌تابستان بخش اعظمی از دوستان عزیز برای لذت بردن از درختان زیبا و هوای مطبوع اش راهی بوستان جنگلی النگ دره بکر می گردند.

در فصل‌زمستان ها هم برف بازی در بیشه النگ دره یکی تفریحات ویژه گرگانی است، فصل‌پاییز نیز که با فضای سبز رنگارنگش طرف داران مختص خودش را دارااست.