اکثر مسافران به قصد خرید از بازارچه ساحلی استارا وارد این شهر می گردند. پیشیته این بازار به سال ۱۳۶۸ میرسد که هم زمان با آن مرز دربین کشور‌ایران و جمهوری آذربایجان هم آزاد شد. نام سابق این بازار، بازارچه روسی بود که مردمان مستقر آن را بازار بساط می نامیدند.

بازارچه ساحلی استارا

بازار ساحلی آستارا و پاساژهای اطراف آن، حدود ۱۵۰۰ غرفه یا این که واحد تجاری دارد و اکثر زمان ها کالا های آن پوشاک داخلی و فرنگی، کیف و کفش و اسباب و اثاث آرایشی و بهداشتی است و به نظر عمر و قرار به دست آوردن در اطراف دریا و گمرک آستارا، از آوازه متعددی برخوردار‌ است و مسافران و گردشگران بخش اعظمی را به خویش جذب می نماید.

شرایطی‌که به قصد خرید به آستارا مسافرت می‌ نمایید، علاوه بر بازارچه ساحلی آستارا به مرکز شهر هم سر بزنید. بازارچه ساحلی استارا بیشتر در خیابان شهید حاجی عباسی متمرکز شده ‌اند و می ‌توانید با رفتن بدین خیابان به طور همزمان از تعدادی پاساژ دیدن نمایید.

بازارچه ساحلی استارا

آستارا شهری ساحلی در شمال استان گیلان، از دروازه ‌های ورود ایرانی‌ ها به مرز و بوم جمهوری آذربایجان است. بازارچه ساحلی استارا که در قبلا «بازارچه روسی‌ آستارا» هم اسم داشت، با بیشتر از ۱۵۰۰ دکان فعال یکی‌ از وسیع ترین مرکز ها تجاری در شمال کشور‌ ایران به شمار می ‌آید که در خیابان ملت شرقی و در کناره دریای کاسپین قرار گرفته است.

بازارچه ساحلی استارا

از سری مطالب پربازدید شمال ایران:

آبشار ویسدار

سوغاتی های شمال ایران

 

این بازار که معماری آن به صورت بام‌ های سفالین است، در سال ۱۳۶۸ مابین دو کشور‌ایران و جمهوری آذربایجان تولید شد و در سال‌ های آن‌گاه رونق مضاعف یافت به گونه‌ای که بعد از سال ۱۳۷۷ تعداد متعددی از مغازه‌ ها و پاساژ ها در حوالی بازارچه ساحلی استارا تشکیل شده و توسعه یافتند. بازار بزرگ ساحلی آستارا که برای حدود پنج هزار نفر اشتغالزایی نموده است. فعلا یک کدام از گردشگاه های شمال کشور‌ایران است.

تمرکز فروش بازار آستارا اکثر اوقات بر پوشاک است. پنجشنبه‌ ها و جمعه‌ ها و شب عید بازار رونق بیشتری دارد. با این‌ که حال ‌و هوای بازار به هم ریخته جذابیت ‌های خودش را دارد، درین ایام ارزش اجناس هم فراتر می ‌رود.

نشانی بازارچه ساحلی استارا : گیلان، آستارا، خیابان ملت

پاساژ ایده آل آستارا
این پاساژ از امروزی ‌ترین مرکزها خرید آستار است. بیشتر اجناس این بازار از ترکیه وارداتی و کیفیت خیر دارا‌هستند. البته بها ‌هایشان هم فراتر است. از پاساژ ایده آل می ‌توانید اشکال جامه زنانه و مردانه و بچه‌ گانه و همینطور کیف و کفش و اسباب آرایشی و بهداشتی مرغوب و کیفیت بالا تنظیم نمائید.

بازارچه ساحلی استارا