به نظر نمی آید احتیاجی به توضیح باشد که در دنیای امروز چقدر اپلیکیشن‌ ها و برنامه ‌های کاربردی اهمیت خاصی در زندگی روزمره ما دارند. نرم‌ افزارهایی که بیش تر از آنچه که شما فکرش را می‌کنید، در جریان زندگی همه ما تاثیرگذار شده‌ اند و بدون حضور آنها گویا قسمتی از جریان روزمان دچار مشکل خواهد شد.

با ما همراه باشید تا این اپلیکیشن های کاربردی مخصوص سفر را در گوگل پلی و اپ استور بررسی کنیم.

اپلیکیشن های مناسب سفر

اپلیکیشن های مناسب سفر

 

اپلیکیشن های مناسب سفر – Google Maps

بدون تردید یکی از کامل‌ترین نرم‌ افزارهای مسیریابی در کل اینترنت، نرم افزار Google Maps است که با کمک این اپلیکیشن می‌توانید برای همیشه خیال خود را از جهت پیدا کردن راه و البته بسیاری از موارد مهم دیگر آسوده کنید.

برای نمونه اگر بنزنین ماشینتان در حال تمام شدن است و هیچ ایده‌ ای ندارید که نزدیک ‌ترین پمپ بنزین در کجا قرار دارد، یا اگر در پی خرید وسایلی برای راهتان هستید و نمی‌دانید نزدیک ترین سوپر مارکت به شما در کجا واقع شده است و یا حتی اگر گرسنه هستید و به دنبال رستورانی در نزدیکی خود می گردید، به راحتی و با یک خیلی جستجوی ساده در برنامه Google Maps می‌توانید مکان مورد نظر خود را جست و جو و پیدا کنید.

با اپلیکیشن های مناسب سفر در سال 1400 بیشتر آشنا شوید

اپلیکیشن های مناسب سفر – Waze

برنامه Waze یکی دیگر از بهترین برنامه‌های مسیریابی و از بهترین نرم افزارهای سفر به حساب می آید که البته آنچنان تفاوتی با Google Maps ندارد ولی بسیاری از کاربران ایرانی، احساس راحت‌تری از کار کردن با این اپلیکیشن دارند.

این نرم‌افزار با داشتن دستیار صوتی حتی به زبان فارسی، می‌تواند بهترین کمک راننده شما در راه باشد و فقط با انتخاب مبدا و مقصد، این نرم افزار سفر به شما بهترین مسیر های پیشنهادی برای گیر نیفتدن در دام ترافیک را نشان خواهد داد.

اگر مسیر پیشنهادی «ویز» مورد قبولتان نبود و راضی نبودید، فقط لازم است که بقیه مسیرهای پیشنهادی را انتخاب کنید. قطع به یقین Waze یکی از بهترین نرم افزارهای مناسب سفر است.

با اپلیکیشن های مناسب سفر در سال 1400 بیشتر آشنا شوید

اپلیکیشن های مناسب سفر – همراه کارت

شاید یکی از برترین نرم‌افزارهای موجود برای انجام امور پرداخت بانکی، اپلیکیشن همراه کارت باشد. رابط کاربری و تجربی مجذوب کننده این اپلیکیشن سبب می‌شود که پس از فقط یک بار استفاده از این اپلیکیشن، به راحتی یکی از کاربران ثابت این نرم‌افزار شوید.

برای وارد کردن کارت‌های بانکی خود در این اپلیکیشن احتیاجی به بانک رفتن ندارید و فقط این نکته را در نظر داشته باشید که اسم صاحب کارت بانکی باید با اسم صاحب سیم‌کارت یکی باشد و پس از آن می‌توانید هر کدام از ۳۰ بانکی که اپلیکیشن همراه کارت پشتیبانی می‌کند را، بهفهرست کارت‌های خود اضافه کنید.

اپلیکیشن های مناسب سفر -اسنپ و تپسی

چنانچه بدون ماشین شخصی خود به شهر دیگری سفر کردید، مطمئنا بهتر است که این اپلیکیشن‌ها را روی موبایل خود نصب داشته باشید. این اپلیکیشن‌ها با داشتن رانندگان بسیار زیاد و مختلف در جای جای شهر به شما کمک خواهند کرد که به مقصد خود برسید.

روش پرداخت این اپلیکیشن‌ها به دو صورت نقدی و اینترنتی است که دست شما را برای گشت‌وگذار در شهر باز می‌گذارند. همینطور این اپلیکیشن‌ها توانایی شخصی‌سازی دارند که این اجازه را به شما می‌دهند چند مقصد گوناگون را برای گشت و گذار گزینش کنید و با قرار دادن تعدادی از عناصر امنیتی در خود، سفر ایمنی را برای شما فراهم می آورد.

بدون شک اسنپ و تپسی از اپلیکیشن بسیار کاربردی سفر هستند.

اپلیکیشن های مناسب سفر – Retrica

اپلیکیشن های مناسب سفر رتریکا از آن گروه اپلیکیشن‌ هایی است که ممکن خیلی از یوزر های موبایل‌های هوشمند در ایران با آن آشنایی داشته باشند. علت اهمیت این اپلیکیشن را می‌توان فیلتر های زیاد و گوناگون آن به همراه رابط کاربری خیلی ساده و راحتی دانست.

ترکیب این دو مورد با یکدیگر بسیار با حال و هوای کاربران ایرانی سازگار است. در نتیجه در سفرهایتان خیلی راحت می‌توانید از این اپلیکیشن برای گرفتن عکس‌ّ هایی باحال و جذاب استفاده کنید و لذت ببرید.

آیا می دانید ملزومات اولیه سفر جاده ای چیست؟

اپلیکیشن های مناسب سفر – ادوبی لایت‌روم

اینطور به نظر نمی آید این موضوع برای کسی غریبه باشد که کمپانی ادوبی، بهترین نرم‌افزارها و درگاه‌های ممکن برای عکاسی و ادیت عکس را در اختیار کاربرانش قرار داده است و یکی از برترین اپلیکیشن‌های عکاسی همراه نیز، اپلیکیشن ادوبی لایت‌روم است.

با بهره گیری از این اپلیکیشن می‌توانید به آسودگی در سفر خود عکاسی کنید و عکس های گرفته شده را ویرایش کنید و نتیجه‌های خیلی جذاب و خوبی با بهره گیری از ابزارهای این برنامه به دست آورید.

ناگفته نماند این نکته را به یاد داشته باشید که نرم‌افزار ادوبی لایت‌روم حجم خیلی زیادی در مقایسه با رتریکا و B612 دارد و این نرم‌افزار معمولا مناسب افرادی است که خیلی در عکاسی و ادیت عکس‌های خود سخت ‌پسند و نکته بین هستند و توانایی کار کردن با اپلیکیشن پیچیده‌ و سختی مثل Adobe Lightroom را دارند.

قطع به یقین این اپلیکیشن یکی از بهترین اپلیکیشن های مناسب سفر است.

اپلیکیشن های مناسب سفر – آفیس لنز

از برترین اپلیکیشن های کاربردی در سفر مایکروسافت برای تلفن‌های همراه که نه فقط برای زمان سفر رفتن، بلکه برای کارهایی روزانه درگیر آن هستید همچنین خیلی کاربرد دارد، می‌توان اپلیکیشن آفیس لنز را نام برد که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

با بهره گیری از این نرم‌افزار توانایی این را دارید که به راحتی هر سندی را اسکن کنید و عکس بگیرید و با توجه به ویرایش‌های اتوماتیکی که روی سند شما انجام می‌دهد، می‌توانید یک سند ویرایش شده و با کیفیت خوب داشته باشید. چنانچه در سفرهایتان لازم شد یک اسکن از مدارک شناسایی و … خود داشته باشید، این اپلیکیشن به راحتی به شما کمک خواهد کرد و اسکنی خوش کیفیت در اختیارتان خواهد گذاشت.

اپلیکیشن های مناسب سفر که معرفی شدند بخشی از نرم افزار های کاربردی بودند. به زودی بخش دو مطلب در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

بروز رسانی شده در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۹