به هنگام سفر وقتی اقامتمان در هتل مورد نظر را شروع می کنیم ممکن است با برخی اصطلاحاتی رو به رو شویم که برایمان آشنا نباشند. امروز به سراغ بعضی از اصطلاحات متداول در هتل ها رفته ایم تا گوشه ای از آن ها را با یکدیگر بررسی کنیم.

با Dobey همراه باشید.

اصطلاحات متداول در هتل

نمای داخل اتاق یک هتل و منظره رو بخ فضای باز و دلنشین

اصطلاحات متداول در هتل

آلتارناتیو (Alternative) اصطلاحات متداول در هتل

اولین مورد از لیست اصطلاحات متداول در هتل آلتارناتیو نام دارد که به معنی «گزینه‌ های دیگر برای گزینش اتاق» است. این موضوع زمانی رخ می دهد که شما پیش از آنکه رسیده باشید اقدام به رزرو اتاق مورد نظرتان کرده اید، اما وقتی به هتل می رسید اوضاع کمی متفاوت شده و اتاق دیگری شما پیشنهاد می‌شود.

برای مثال این امکان وجود دارد که اتاقتان در اصل چشم انداز جنگل داشته و این در حالیست که به شما چشم انداز دریا را پیشنهاد می دهند. این جا به جایی و پیشنهاد ممکن است به خاطر موضوعات گوناگونی رخ دهد. برای مثال شما دلتان می خواهد اتاقتان را عوض کنید و یا اینکه از سمت هتل برای اتاق مشکلی پیش آمده. متوجه باشید که این جا بهجایی های ذکر شده فقط با تایید شما انجام می شود.

بوفه (Buffet)

لغت بوفه از آن اصطلاحات جذاب هتل هاست که برای قسمت رستوران و بخش غذا خوری‌ استفاده می شود. زمانی که یک هتل در مشخصات و امکانات خود اعلام می کند وعده های غذایی به صورت بوفه در اختیار مهمانان قرار می گیرد یعنی اینکه همه چیز سلف سرویس خواهد بود.  اکثر هتل ها سعی می کنند برای وعده صبحانه خود بوفه را تدارک ببینند.

چک‌این (Check-in)

اصطلاح چک‌این یعنی داخل شدن به ساختمان هتل و کلید گرفتن اتاق مورد نظر. همه هتل‌ ها قانون های مشخصی برای بحث چک‌این خود دارند. برای مثال همیشه تایم مشخص و مدونی برای تحویل اتاق های خود دارند. اکثرا ساعت تحویلی که برای اتاق در نظر می گیرند ۲ بعد از ظهر است. مسافر بعد از آنکه به هتل می رسد مدارک لازمه خود را به متصدی داده و برای آماده شدن اتاق منتظر می شود.

چک‌اوت (Checkout)

شماره بعدی از فهرست اصطلاحات متداول در هتل چک‌اوت است که معنی آن کاملا مخالف چک‌این است. چک اوت زمانی رخ می دهد که مسافر قصد ترک اتاق و هتل محل اقامتش را دارد. ساعتی که برای چک ‌اوت اکثر هتل‌ ها در نظر گرفته می شود ساعت ۱۲ ظهر است. اکثر در هر هتلی به محض خالی شدن اتاقی که مسافر در آن اقامت داشته پرسنل مشخصی اتاق تخلیه شده را چک می کند.