یکی از سفر هایی که این روز ها در بین تمامی گردشگران فارق از هر سنی که باشند بسیار پر طرفدار است، طبیعت‌گردی است. پس برای اینکه سفر های حرفه ای تری داشته باشیم باید با اصطلاحات طبیعت گردی آشنا شویم.

اگر با تورهای طبیعت ‌گردی یا گروه های کوهنوردی همراه شده باشید، حتما کلماتی یا اصطلاحاتی را از زبان آنها بارها شنیده ‌اید؛ یا شاید موقع خرید ابزاری برای سفر، اصطلاحاتی را شنیده باشید که معنای آن را ندانید. در این مطالب تمامی اصطلاحات طبیعت گردی را برای شما شفاف میکنیم، پس در ادامه همراه ما باشید.

مسیر مالرو، اصطلاحات طبیعت گردی

یکی از مسیر هایی که حتما در کوه و طبیعت دیده ‌اید، مسیر های مالرو می باشند. این مسیرها هم مثل مسیر های پاکوب که در پایینتر توضیح دادیم هستند. راه تقریبا صافی که از بقیه راه‌ها متفاوت است. این مسیر محل عبور حیوانات اهلی مانند اسب، خر، قاطر و… است. گاهی در بعضی مسیرها نیز این محل با پاکوب یکی است.

اصطلاحات طبیعتگردی

 

 پاکوب، اصطلاحات طبیعت گردی

در کوه و طبیعت حتما این اصطلاح را زیاد شنیده اید؛ پاکوب! به مسیرهایی که در اثر رفت و آمد زیاد سفت شده و خالی از گیاه و خاک نرم می باشند، پاکوب می‌گویند. یکی از نکاتی که در سفر مسئولانه باید رعایت کرد رفت و آمد کردن از همین مسیرها است. این کار ضمن اینکه امنیت شما را حفظ میکند، باعث ایجاد کمترین تخریب در پوشش گیاهی و جانوری منطقه هم می ‎شود. زیرا شما با عبور از مسیرهای غیر از پاکوب مناطق بیشتری از طبیت را خراب خواهید کرد!

کمپینگ یا کمپ کردن، اصطلاحات طبیعت گردی

یکی از اصطلاحات طبیعت گردی بسیار جذاب کمپ کردن است. این کلمه وقتی که میخواهیم در جایی بمانیم به کار می‌رود. اصطلاح دیگری که در دل کمپینگ است کلمه شب مانی است، چون اکثرا زمانی که ما قصد داریم شب در طبیعت بمانیم کمپ میکنیم.

اصطلاحات طبیعتگردی

کمپینگ و شب مانی

نکته : برای شب مانی وسائلی مانند چادر، هدلایت، چراغ قوه، کیسه خواب، لباس گرم و … نیازمندیم. برای آشنایی با وسایل کمپینگ حتما مطالب بعدی سایت را دنبال کنید.