آبشار ویسادار تحت عنوان یکی از شگفت انگیز ترین گیرایی های ایران و سو‌مین آبشار مرتفع استان گیلان شناخته می شود. این آبشار دوست داران طبیعت را در سوی خویش می کشاند. فرم لایه لایه و صخره‌ای دیواره‌ های دو طرف رودخانه در زیر و بالا دست آبشار جلوه‌ ای زیبا به فضای آن داده است.

خوب است که قبل از آغاز سفرتان به دل طبیعت با اصطلاحات طبیعت گردی بیشتر آشنا شوید. همچنین اگر طرفدار کمپینگ هستید می توانید لیست وسایل کمپینگ را آماده کرده و سفری دلنشین به طبیعت را تجربه کنید.

 

فلسفه نام گذاری آبشار ویسادار در گیلان

به زبان تالشی کلمه ای به اسم ویسادار وجود دارد که معنی آن سایه درخت بید است، به منظور رسیدن به آبشار ویسادار باید از جنگلی پر از درختان درخت بید سر به فلک کشیده می باشد عبور کنید.

مطابق با آنچه که کارشناسان بیان کرده اند هیچ واقعیتی بابت این موضوع وجود ندارد؛ بنابراین نمی توانیم با قطعیت تمام بگویم علت نام گذاری این آبشار به این دلیل بوده است. ۲۰ دقیقه حدودا باید در جنگل حرکت کنید تا به آبشار ویسادار گیلان برسید.

آبشار ویسادار

آبشار ویسادار گیلان را چرا باید دید؟

این آبشار گودالی بزرگ و نیم دایره ساخته است، تابیدن نور و فروغ از دهانه‌ به درون آن و شنیدن پژواک صدای آب، صحنه ‌هایی نفس‌ گیر خلق می ‌کند.

بر بلندای آبشار و بر روی صخره‌ های لایه لایه آن می‌ توانید ساعت ها بنشینید و از تماشای چشم انداز شگفت‌ انگیز در مقابل تان، که ترکیبی از خیال خاطر انگیز از طبیعت است، رودخانه و جنب و جوش آبشار لذت ببرید. بد نیست بدانید بلندترین آبشار استان گیلان آبشار لاتون است.

آبشار ویسادار

ویسادار در جنجال و خروش دائمی ‌خود، آرامشی ژرف دارد. در حوالی این آبشار درختی موجود است که بعضی آن را درخت هزار ریشه می ‌نامند و برهان این نامگذاری وجود ریشه‌ هایی است که از دل خاک خارج آمده اند و چهره‌ای مختص به خویش گرفته‌ اند.

یک پل فلزی هم روبروی آبشار درنظر گرفته شده که قابلیت و امکان دیدن این آبشار خوشگل را برای گردشگران آماده نموده است. آبشار ویسادار در مسیر رودخانه لومیر واقع شده است. از نگاه گردشگران خارجی بازدید از آبشار ویسادار اولین کاری است که بایستی در مهاجرت به رشت انجام داد.

آبشار ویسادار