آبشار بیشه لرستان را باید دید

آبشار بیشه لرستان

آبشار بیشه لرستان

لرستان سرزمین سنگ ها و آبشار هاست. دیاری که به واسطه دیدنی های طبیعی، تاریخی و فرهنگی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. سرزمینی که قدمت حضور انسان ها در آن به دوران پیش از تاریخ میرسد و در طول قرن ها فراز و نشیب های بسیاری را به چشم خود دیده است.

سفر به استان لرستان سفر به گذشته های دور و نزدیک ایران است، سفر به طبیعت بکر و تماشایی زاگرس، سفر به آبشارهای بی نظیر، سفر به دشت لاله های واژگون، رودها و چشمه ها، سفر به جنگل های بلوط و رشته کوه اشترانکوه.

ما نیز امروز قصد داریم تا به تماشای یکی از جذابترین و دیدنی ترین جاذبه های این استان کوهستانی برویم و شما را با خود همراه کنیم. مقصدمان آبشار بیشه لرستان است.

آبشار بیشه لرستان

تصویر آبشار بیشه لرستان

لرستان را سرزمین آبشار ها می دانند، به هر سوی این سرزمین که بروید حتما صدای پر صلابت آبشار های کوچک و بزرگ و رود های آرام و خروشان شما را در بر می گیرد و تجربه ای منحصر به فرد را از طبیعت گردی به شما هدیه می دهد. از میان آبشار های متعدد این استان، امروز سری به زیباترین و معروفترین آبشار آن، آبشار بیشه لرستان می زنیم و در زیبایی های طبیعت غرق می شویم. اثر طبیعی خیره کننده با ارتفاع تقریبی ۴۸ متر (از تاج آبشار تا نقطه برخورد با زمین) گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند.

آبشار پس از برخورد به زمین ۱۰ متر مسیر را طی می کند تا به رودخانه سزار برسد. عرض تاج آبشار نیز ۲۰ متر است. در نزدیکی آبشار ایستگاه قطار بیشه است. آبشار بیشه لرستان در محدوده شهرستان خرم آباد (به نقل از وبسایت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان لرستان)، است.

آبشار بیشه چهل و هشتمین اثر ملی ست که در ۲۷ اسفند ۱۳۸۷ در فهرست میراث طبیعی ایران ثبت شد.

آبشار بیشه لرستان

آبشار بیشه لرستان